Michel Mayor, čerstvý držiteľ Nobelovej ceny, ktorú získal len tento týždeň za svoj výskum a detekciu exoplanét, svojim vyhlásením zničil všetky sny ľudom, ktorí verili, že by sme tieto planéty mohli jedného dňa kolonizovať. Mayor tvrdí, že sa nám to nikdy nepodarí, informuje ScienceAlert.

Exoplanéty sú svojimi vlastnosťami veľmi podobné Zemi a na mnohých z nich by bol podľa vedcov možný život. Michel Mayor sa týmito planétami zaoberal, no tvrdenie, že sa nám exoplanéty nepodarí nikdy kolonizovať, mnohých poriadne sklamalo.

Problémom nie sú atmosferické vlastnosti, ale práve vzdialenosť, nakoľko takéto planéty sú od nás vzdialené obrovskú vzdialenosť. Dostať sa k najbližším exoplanétam by tak so súčasnými technológiami trvalo milióny dní, tvrdí Mayor.

Veľa ľudí uvažuje spôsobom, že ak úplne zničíme Zem a klimatické zmeny narastú do takých rozmerov, že tu už nebude možný život, jednoducho prejdeme na novú, živú planétu, informuje Futurism. To je však podľa Mayora úplný nezmysel. Skôr by sme sa mali viac zaujímať o to, ako čo najviac pomôcť Zemi. Mayor si myslí, že naša rodná planéta ešte nie je vôbec stratená, klimatické zmeny sa dajú zastaviť a dokonca zvrátiť, len pre to musíme začať niečo robiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom