banner-mi5Napriek tomu, že zariadenie Xiaomi Mi5 bolo uvedené na trh vo februári, je ešte aj dnes náročné sa k tomuto zariadeniu dostať za pôvodnú cenu v Číne. Hlavným dôvodom je obrovský záujem o tento model, čo dokazuje aj bleskové vypredanie pri každej z doterajších piatich vĺn predaja, ktorý Xiaomi organizovalo. Záujem bol hlavne o čiernu verziu, ktorej zásoby sa míňali v okamihu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

To prirodzene prinieslo aj sklamanie do radov fanúšikov, ktorí sa ku Xiaomi Mi5 počas bleskových predajných vĺn nedostali. Xiaomi sa rozhodlo konať a včera CEO spoločnosti, Lei Jun, oznámil, že v apríli Xiaomi podstatne zvýši výrobné kapacity modelu Xiaomi Mi5. Smartfón, ktorý vo svojej výbave ponúka napríklad procesor Snapdragon 820 a fotoaparát s rozlíšením 16 MPx a 4-osovou stabilizáciou obrazu. Práve toto má byť dôvodom obmedzenej výrobnej kapacity zariadenia. Nové spravy prichádzajú ako úľava pre všetkých fanúšikov Xiaomi. Stabilné dodávky zariadenia by mohli zaistiť, že model bude dostupný kdekoľvek a za dostupnú cenu.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi5-recenzia (22)A čo viac, Xiaomi od zajtra, teda 31. marca, spúšťa predaj Xiaomi Mi5 aj v Indii. Vzhľadom na to, že smartfóny tejto spoločnosti sa rovnako, ako na svojej domovskej pôde tešia obrovskej obľube aj na indickom trhu, zásoby musia byť pripravené na veľký nápor na oboch miestach. V Číne sa v predaji objavila zatiaľ len štandardná a vyššia verzia Xiaomi Mi5, pričom najvyššia Pro verzia s keramickým zadným krytom a väčšími pamäťami, sa do predaja dostane 6. apríla, kedy sa koná oslava šiesteho výročia vzniku spoločnosti Xiaomi.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú