Obdobie, kedy spoločnosť Apple ukazuje svetu svoje novinky na nadchádzajúci rok, sa pomaly, ale isto blíži. Už viac-menej tradičná septembrová konferencia okrem množstva iných noviniek prinesie hlavne nové iPhony.

Od spoločnosti Apple môžeme aj tento rok s najväčšou pravdepodobnosťou očakávať tri modely. Priamo by tak mali nahrádzať minuloročné modely iPhone XR, XS a XS Max, informuje portál Engadget. Novinky prinesú hneď niekoľko výrazných zmien, no isté „nešťastné“ vlastnosti si stále zrejme zachovajú.

Lightning konektor sa zrejme zachová

Azda najväčším sklamaním môže byť to, že Apple nepôjde po vzore minuloročného iPadu Pro, v ktorom nahradil Lightning konektor modernejším a všestrannejším USB-C konektorom. Novinky si tak zrejme zachovajú konektor Lightning, no americká firma sa netají tým, že prechod na USB-C plánuje. Možno sa toho dočkáme až o rok.

Ďalšie informácie sú však už pozitívne, portál iPhoneHacks píše, že všetky tri novinky by mal poháňať nový čipset A13, ktorý nesie kódové označenie Cebu a je vyrobený 7 nm technológiou. Nástupcovia dvojice drahších modelov si zachovajú displej s technológiou OLED, zatiaľ čo nástupca iPhonu XR príde s Liquid Retina displejom. Rozlíšenie ostane nemenné.

Veľkou novinkou má byť Taptic Engine, ktorý nahradí 3D Touch technológiu. Nový prvok má predovšetkým zlepšiť dotykovú odozvu a všeobecne vylepšiť celkový zážitok z ovládania a používania smartfónu.

Ďalšou novinkou má byť funkcia Smart Frame, ktorá bude súčasťou fotoaparátu. Po novom už trojitá zadná kamera bude využívať jeden snímač na to, aby zachytila pozadie na fotografii, ktoré si následne dočasne uloží do pamäte.

Trojica zadných fotoaparátov bude podľa viacerých renderov a informácií umiestnená netradične – vo štvorci. Vylepšenia sa má dočkať aj predná kamera, ktorá by po novom mala nahrávať spomalené video až pri 120 fps. Zdá sa, že tohtoročné modely iPhonov opäť prinesú niečo nové, aj keď o úplnú revolúciu sa zrejme jednať nebude.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom