Technologickí nadšenci a fanúšikovia fínskej spoločnosti Nokia už dlho čakajú na príchod toho najlepšieho vlajkového modelu. Do tejto role bol už dlho pasovaný model Nokia 9 PureView. 

Odkedy HDM Global vzkriesilo Nokiu a vrátilo ju medzi najlepších výrobcov smartfónov, šírili sa zvesti o príchode vlajkového modelu, ktorý bude tým najlepším, čo spoločnosť vyprodukovala. Dlhoočakávaná novinka Nokia 9 PureView by sa mala odhaliť už 24. februára na veľtrhu MWC.

Po dlhom čakaní prichádza vytriezvenie

Nokia 9 sa pod označením PureView začala objavovať medzi únikmi len pred niekoľkými mesiacmi. Spolu s únikmi špecifikácií sa však objavili aj rendery, ktoré naznačovali prítomnosť až pätice fotoaparátov na zadnej strane. Okamžite teda pasovali tento smartfón do role tých najlepších vlajkových lodí. Avšak pri pohľade na najnovšie špecifikácie prichádza nemilé vytriezvenie.

Na stránkach Android Enterprise sa objavil render prednej strany smartfónu a tiež jeho špecifikácie. Podľa nich Nokia 9 PureView nebude príliš nasledovať aktuálny trend minimálnych rámikov a ponúkne 6“ displej s pomerom 18:9 v štýle Samsungu Galaxy S9, avšak bez zaoblenia hrán. Základný variant podľa skorších únikov ponúkne minuloročný procesor Snapdragon 845. Sklamaním sú tiež 4 GB operačnej pamäte RAM a v prípade vnútorného úložiska sa dočkáme 128 GB kapacity.

Od vlajkovej lode pre rok 2019 sa očakáva viac

Od modelu so statusom vlajkovej lode by sme skôr očakávali aktuálne najlepší dostupný procesor na trhu a prirodzene väčšiu kapacitu operačnej pamäte. Mimochodom, očakávaná cena na európskom trhu bude 750 € za základný model, čo nie je málo.

Situáciu by mal ale mierne zachrániť Android 9, ktorý bude z programu Android One a pätica fotoaparátov na zadnej strane. Chýbať nebude NFC a pomerne veľká 4150 mAh batéria. Predchádzajúce úniky tiež spomínajú snímač odtlačkov prstov zabudovaný v displeji. Hoci v konečnom dôsledku špecifikácie Nokie 9 PureView nevyzerajú až tak zle, od vlajkovej lode v roku 2019 očakávame trochu viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom