Už o necelý mesiac si v kinách pozrieme Avengers: Endgame. Povedať, že tento film je očakávaný, by bolo podceňovanie skutočného záujmu fanúšikov. Po minuloročnom Infinity War totižto bez debaty ide o jeden z najočakávanejších filmov všetkých čias. Podarí sa mu vďaka tomu uspieť na celosvetovom trhu tak, ako to ešte nikto predtým nedokázal? Poďme sa pozrieť na to, čo vravia čísla.

Tržby filmu Avengers: Endgame – Nový rekord?

Infinity War si minulý rok začal zarábať už 25. apríla. Prvý týždeň sa však nepočítali tržby z masívnych trhov ako Čína či Rusko, lebo v týchto krajinách sa premiéra konala neskôr. Aj napriek tomu Infinity War debutoval v nevídanom rozpoložení – menej ako polovica tržieb za prvý víkend pochádzala z USA. Zvyšných 382,7 milióna dolárov putovalo z peňaženiek divákov v iných častiach sveta, s výnimkou vyššie spomenutej dvojice Čína-Rusko. Informácie priniesol portál screenrant.com.

Marvel/YouTube

Celkový celosvetový debut filmu Avenges: Infinity War sa tak vyšplhal na neskutočných 640,4 milióna dolárov. O dva týždne neskôr prišla aj čínska premiéra, z ktorej vzišlo ďalších takmer 200 miliónov. Kombinovaný debut snímky podľa informácií z portálu deadline.com tak dosiahol ohromných 839,7 milióna dolárov. Celkovo si Infinity War zarobil až 2,048 miliardy dolárov, čím sa stal štvrtým najúspešnejším filmom všetkých čias (bez počítania s infláciou).

Môžeme teda tvrdiť, že ak je Endgame ešte viac očakávaný, tak tento rekord prekoná? Nuž, také jednoduché to nie je. Viacero faktorov môže ovplyvniť potenciálny zárobok, pričom len niektoré z nich sú dĺžka filmu a divácke ohlasy. Zároveň je však ťažké neočakávať doposiaľ nevídaný úspech. Pravda teda je, že ani analytici toho veľa nevedia, no to sa zmení po spustení predpredaja lístkov, o čom vás budeme ihneď informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom