Britský vynálezca Richard Browning prijal výzvu z roku 1934, kedy sa nemecký podnikateľ Gerhard Zucker pokúsil doručiť list na ostrov Wight pri južnom pobreží Anglicka. Browningovi sa na ostrov totiž podarilo preletieť v obleku, ktorý je podobný Iron Manovi, píše Futurism.

Richard Browning sa rozhodol ísť po stopách nemeckého podnikateľa Gerharda Zuckera, ktorý sa ešte v roku 1934 pokúsil poslať na ostrov Wight poštu pomocou rakety, čo však skončilo neúspechom. Browning zvolil iný prístup, a na presun ponad vodu použil vlastný oblek, ktorý je veľmi podobný Iron Manovmu. Spoločnosť Gravity Industries natočila aj záznam a môžeš si ho pozrieť v nižšie priloženom videu.

Počas preletu, ktorý trval len 75 sekúnd, sa Browningovi dokopy podarilo v obleku preletieť až 1,3 kilometra a dosiahol rýchlosť 96 km/h. Jeho oblek je poháňaný piatimi turbínami s palivom pre lietadlá, ktoré mu dokopy umožňujú vyvinúť výkon viac než 1 000 konských síl, píše Mirror.

Zobraziť celú galériu (1)
Pohľad z kamery na obleku / Zdroj: Youtube / Gravity Industries

„Je rozdiel medzi raketou, ku ktorej nie ste pripútaný, a oblekom s prúdovým motorom, ktorého ste súčasťou. To je iná šálka kávy. Pokiaľ ide o technológiu, nikdy si nemôžte byť celkom istý, ale bol to skvelý zážitok.“, povedal Browning v rozhovore pre BBC Inside Out South.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom