Britská firma Escend predstavila svetu horúcu novinku v podobe elektrických dvojkolesových inline korčúľ. Na jedno nabitie prejdú až 15 km. Na tému upozornil český portál Žive.cz.

Segment s elektromotormi sa rozširuje

Azda každému už je jasné, že posledné roky sa niesli v duchu elektromobility. Zatiaľ čo spaľovacie motory mierne ubrali na svojej popularite, tie elektrické sa pomaly ale isto derú na pomyselný vrchol.

Escend

Uvedené neplatí len pre automobilový priemysel, ale i ďalšie segmenty. I keď elektromobilita sa aktuálne teší veľkému záujmu aj napriek zvyšujúcim cenám elektrickej energie, boli to často práve rôzne elektrické súpravy a doplnky, ktoré napríklad premenia tvoj bicykel na e-bike a spôsobili najviac rozruchu.

Escend

Aktuálne na seba strhla pozornosť spoločnosť Escend so svojim produktom Escend Blade, ktoré možno považovať za „motorizovanú platformu s kolieskami, na ktorú je možné nasadiť takmer akékoľvek inline korčuliarske topánky tretích strán“, píše portál NewAtlas.

Čo dokážu elektrické korčule?

Ide teda o dvojkolesovú elektrickú platformu, na ktorú sa pripevňujú korčuliarske topánky s uchycovacím systémom UFS alebo Trinity. Každá jedna takáto hliníková platforma, na ktorej sú pripevnené dve kolieska so silikónovými pneumatikami s priemerom 105 mm, váži 3,75 kg.

Značnú časť záťaže predstavuje elektromotor s výkonom 400 W (spolu 800 W), ktorý sa nachádza v zadnej časti a umožní vystúpiť aj kopec so sklonom 20 stupňov.

Escend

Korčule sú ovládané diaľkovým ovládačom, ktorý slúži nielen na zrýchlenie a zastavenie, ale tiež na voľbu jazdného režimu – Eco, Commute a Turbo. Samozrejmosťou je spätný chod či displej na diaľkovom ovládači zobrazujúci stav batérie a prejdené kilometre.

Escend

Keď už je reč o stave lítiovej batérie, tá sa na svoju plnú kapacitu nabíja zhruba 2 hodiny (nabitie oboch platforiem potom trvá 4 hodiny) a umožní dojazd 15 km.

Maximálka je stanovená na 25 km/h. Ak ťa tieto elektrické dvojkolesové inline korčule zaujali, tak vedz, že si ich kúpiť môžeš už od 1. októbra. Cena je však vzhľadom na to, že k platformám musíš dokúpiť aj korčuliarske topánky, pomerne vysoká. Escend Blades totiž pôjdu na trh za 640 libier, teda za 716 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP