Svet počítačových hier privítal v marci minulého roka nový titul s názvom PlayerUnknown’s Battlegrounds. Táto multiplayerová hra postupom času začala trhať rekordy, a tak sa ju tvorcovia rozhodli priniesť aj do našich smartfónov. Mobilná verzia PUBG sa šíri poriadnou rýchlosťou a radosť z nej mali aj „zelenáči“, ktorých však toto zistenie rozhodne nepoteší. 

Blueholes Studio vydalo prvú verziu tohto titulu ešte v marci minulého roka, no od tej doby sa toho mnoho zmenilo. Nielen, že sa PlayerUnknown’s Battlegrounds dočkal plnej verzie a mnohých vylepšení, ale zavítal aj na smartfóny s Androidom a iOS. Týmto krokom chceli tvorcovia hry konkurovať stále silnejšiemu protivníkovi s názvom Fortnite. Túto hru si však zatiaľ môžu stiahnuť iba majitelia iPhonov, pričom sa do nej dostanú vďaka pozvánke od iného hráča. PUBG sa teda teší ešte väčšej popularite vo viacerých zariadeniach, no aj takáto skvelá hra má predsa len jeden háčik.

Nečakané prekvapenie pre začiatočníkov

Tí, ktorí mali tú česť hrať PlayerUnknown’s Battlegrounds na počítači, vedia ako celá hra prebieha a prežitie v nej nie je vôbec jednoduchou úlohou. Množstvo hráčov, ktorí sa s týmto titulom poprvýkrát stretli až vo svojom smartfóne, ale dosiahlo veľké úspechy. Práve toto „šťastie“ v takejto hre bolo mnohým príliš podozrivé, o čom sa rozbehla aj debata na diskusnom fóre Reddit. Tam totiž fanúšikovia došli k záveru, že PUBG je v mobilnej verzii plné umelo vytvorených botov, ktorí nie sú navyše nijako obzvlášť chytrí.

Nenechaj si ujsť
Herná pecka známa z počítačov prichádza na Androidy aj iOS. Ponúka zábavné súboje stovky hráčov

S botmi sa však majú stretávať predovšetkým začiatočníci, ktorí nemajú dostatok skúsenosti s hraním proti reálnym hráčom v tejto hre. Postupom času sa po niekoľkých hrách počet botov znižuje a naopak pribúda množstvo skutočných hráčov. Tí na rozdiel od botov začiatočníkom nič nedarujú, a tak môžu byť mnohí po svojom úspešnom štarte poriadne sklamaní. Svoj „skill“ totiž nedostali od prírody, ale vďačia zaňho umelým postavám, ktoré sa nechajú jednoducho zabiť.

Rozhodnutie vývojárov zabudovať do mobilnej verzie botov pre začiatočníkov, ale nemusí byť vôbec na škodu. Hráči sa vo svojich začiatkoch zoznámia s prostredím hry a jej princípom, pričom neskôr môžu bojovať proti reálnym protivníkom. Všetko však vyžaduje čas a dávku skúseností, ktoré im pomôžu nabrať práve boti. Mnohých ale prekvapuje, že sa o nich tvorcovia hry ani len nezmienili, čo môže „zelenáčom“ dávať prehnané nádeje. Zahral si si už PUBG na svojom smartfóne?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom