Roboty od Boston Dynamics nám už niekoľkokrát ukázali schopnosti, ktoré vďaka svojej pokročilosti neraz viac ľudí vystrašia než uchvátia. Predstavil sa nám napríklad Atlas, ktorý dokáže pohodlne spraviť salto či Handle s jazdou na kolesách a extrémnym výskokom. No a teraz prichádza na pretras nová verzia robota SpotMini. A tá tiež nechce zaostávať.

Boston Dynamics predstavil robota SpotMini už takmer pred rokom, no teraz prichádza jeho vynovená verzia. Prináša uhladenejší dizajn v žltom prevedení, pričom ale stále ide o štvornohé čudo, ktoré tak trochu pripomína psa. V prezentačnom videu od Boston Dynamics má tento robot aj parťáka. Toho spoznáme, keď pôvodný model stojí pred zdanlivo nepriestupnou prekážkou – dverami. Čo sa stane potom vyzerá trochu bizarne a neohrabane, ale reálnym výstupom je jedno – dvere pre roboty nie sú až tak veľkým problémom.

SpotMini so špeciálnym ramenom teda dokáže stlačiť kľučku, následne si nohou dvere podržať a po otvorení pustiť svojho parťáka ďalej. Boston Dynamics má teda ďalší neobvyklý prírastok do svojho zoznamu robotov. Spoločnosť v minulosti vlastnil aj Alphabet, pod ktorý patrí aj Google. V minulom roku inovátora v oblasti robotiky, kúpila spoločnosť Softbank.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom