Preraziť na svetovom trhu smartfónov dnes vôbec nie je jednoduché. Už dlhšiu dobu sa o to pokúša spoločnosť Bluboo, ktorá sa snaží nalákať zákazníkov svojim otvoreným prístupom. Bez akýchkoľvek problémov tak tento ambiciózny výrobca zverejňuje o konštrukcií svojich zariadení podrobné informácie, ktoré sú sprevádzané aj detailnými videami.

V týchto videách sa spoločnosť nebojí ukázať celkové zloženie konkrétnych prístrojov. Ešte zopár dní dozadu sme sa tak dočkali videa, v ktorom bol na jednotlivé súčiastky rozobraný model Dual vybavený duálnym fotoaparátom. Teraz o pár dní neskôr uzrela svetlo sveta ďalšia snímka, v ktorej si hlavnú úlohu zahral model Edge vybavený 5,5-palcovým zahnutým displejom. Ten je typu OGS a ponúka HD rozlíšenie. Zobrazovací panel je obalený v kvalitnom hliníkovom ráme, ktorý drží pokope celý smartfón. Zadnú stranu zdobí lesklý pevný plast, ktorý mu vďaka svojmu príjemnému spracovaniu dodáva elegantný dizajn.

Proces je pomerne jednoduchý a všetky kompomenty sú ľahko prístupné. Bez väčších ťažkostí by tak v prípade núdze zvládol vykonať takúto demontáž snáď každý. Okrem toho si ale môžeš všimnúť aj vysokú kvalitu jednotlivých súčiastok a rovnako aj ich rozmiestnenia. Pre pripomenutie, Bluboo Edge ponúka 4-jadrový procesor MT6737 od MediaTeku s taktom na úrovni 1,3 GHz. Tomu pri multitaskingu dopomáha aj 2 GB pamäť RAM.

zdroj fotografie: GearBest

Kúpiť Bluboo Edge za 103 €

Interné úložisko je schopné poňať 16 GB dát, pričom ho možno rozšíriť o ďalších 256 GB skrz hybridnú DualSIM funkcionalitu, ktorá podporuje aj 800 MHz LTE frekvenciu. K tomu všetkému sa dostalo aj na 8 MPx selfie kameru a 13 MPx hlavný snímač umiestnený na zadnej strane. K dispozícii je aj 2600 mAh batéria a skener odtlačkov prstov umiestnený vpredu. Po stránke systému sa dostalo na Android 6.0 Marshmallow s dizajnovou nadstavbou výrobcu. Toto všetko môže byť tvoje vďaka prebiehajúcej akcií len za skvelých 103 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom