Po tom, ako sa minulý rok roztrhlo vrece so smartfónmi s duálnymi fotoaparátmi, čínski výrobcovia neleňošili a priniesli duálne fotoaparáty vo svojich smartfónoch za oveľa nižšie ceny. Najznámejšími sú momentálne Bluboo Dual a Ulefone Gemini.

Oba smartfóny disponujú porovnateľnou výbavou, no rozdiel v cenách, za ktoré si ich môžeš kúpiť, činí okolo 30 €. Bluboo Dual aj Ulefone Gemini sú vybavené 5.5-palcovým FullHD displejom, osemjadrovým procesorom MediaTek MT6737T a 13 MPx duálnym fotoparátom. Líšia sa najmä v dizajne a pamäťovej výbave, pričom kúsok od Bluboo ponúka 2 GB RAMku, 16 GB úložisko a počin od UleFone 3 GB RAMku a 32 GB úložisko. Znamená ale lepšia papierová výbava aj lepšie reálne výsledky? Bluboo sa to rozhodlo zistiť porovnaním svojho modelu Dual s konkurenčným Ulefone Gemini vo videu. Výsledok ťa určite prekvapí.

Dizajn

bluboo dual
zdroj fotografie: gary Gao / YouTube

Obe zariadenia sú vyrobené z kovu, no ich dizajn sa značne líši. Dizajn je vec vkusu a jeho posúdenie necháme na teba, no v dvoch vlastnostiach je Bluboo Dual lepší. Na začiatku videa je porovnaná hrúbka a hmotnosť smartfónu, ktorá je v jeho prípade o čosi lepšia. Tým pádom je aj lepší pre držanie v ruke a menej zaťažuje vrecká.

Výkon


zdroj fotografie: gary Gao / YouTube

Ako sme už spomínali vyššie, oba smartfóny majú pod kapotou procesor MediaTek MT6737T, ktorý je vzhľadom na ceny smartfónov dostatočný. Rovnaký je aj operačný systém Android 6.0 Marshmallow a rozdiel teda nájdeme len v pamäťovej výbave. Napriek tomu, že Bluboo Dual dostalo o 1 GB pamäte RAM a 16 GB úložiska menej, v benchmarkovej aplikácií AnTuTu dosiahli porovnateľné skóre. Bluboo Dual získalo v testoch celkovo 39 229 bodov a Ulefone Gemini 38 291.

Displej


zdroj fotografie: gary Gao / YouTube

Vďaka tomu, že Bluboo Dual je vybavené 5.5-palcovým FullHD displejom od Sharpu, podáva oveľa lepšie výsledky. Na samotnom videu veľmi pekne vidno, že displej smartfónu od Bluboo zobrazuje krajšie a najmä živšie farby. Testy v aplikácii AnTuTu potom ukázali aj vyšší jas a podporu 10-tich prstov naraz, kým displej Ulefonu Gemini zachytilo maximálne päť prstov.

Kúpiť Bluboo Dual za 101 €

Fotoaparát

Toto je časť porovnania, ktorá ťa zrejme zaujíma najviac. Obidva smartfóny dostali na zadnú stranu primárne 13 MPx fotoaparáty, ale model od Bluboo sekundárny s 2 MPx rozlíšením a model od Ulefone sekundárny snímač s rozlíšením 5 MPx. Rozdiel je teda papierovo naozaj minimálny. Reálne výsledky však hovoria o niečom inom.


zdroj fotografie: gary Gao / YouTube

Bluboo Dual nielen, že zaostruje a fotí rýchlejšie, ale aj vytvára jemnejší bokeh efekt a jasnejšie detaily. V prípade videa je rozdiel minimálny, no Bluboo Dual predsa len ponúka jasnejšie farby.

GPS


zdroj fotografie: gary Gao / YouTube

GPS výkonom sa ani jeden zo smartfónov nemôže chváliť, ale smartfón od Bluboo našiel v teste viac satelitov a rýchlejšie poskytol fix. Bluboo Dual by sa teda na navigáciu či záznam polohy hodil viac, a to najmä kvôli lepšiemu a stabilnejšiemu signálu.

Výdrž batérie

Jedným z rozdielov medzi porovnávanými zariadeniami je aj kapacita batérií. Kým v tele smartfónu Bluboo Dual sa nachádza akumulátor s kapacitou rovných 3000 mAh, Ulefone Gemini dostal väčšiu 3250 mAh batériu. Vo videu bola ich výdrž otestovaná formou nahrávania videa počas 30 minút. Počas tohto intervalu klesla úroveň zostávajúcej kapacity na 87% v prípade Bluboo Dual a na 86% v prípade Ulefonu Gemini. Víťazstvo tým pádom jednoznačne opäť patrí prvému menovanému smartfónu.

bluboo dual
zdroj fotografie: gary Gao / YouTube

Toto porovnanie nakoniec ukázalo, že lepšia papierová výbava neznamená vždy aj lepšie reálne výsledky. Bluboo Dual je nielen v každom smere lepší, ale aj lacnejší o približne 30 €. Kúpiť si ho môžeš napríklad vo výpredaji eshopu Geekbuying za 101 €. Smartfón s duálnym fotoaparátom od Ulefone, model Gemini, si v prípade záujmu môžeš kúpiť za 127 €.

Celé video:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom