banner-redmi-4aDuálne fotoaparáty sa podstatne rozmohli aj v kategórii lacných smartfónov. Dodávajú im tak nadpriemerne dobré fotografické atribúty pri zachovaní priaznivej ceny. Dnes tu máme súboj na ostrie noža medzi dvomi veľmi vážnymi konkurentmi. 

V tomto súboji si teda porovnáme kľúčové špecifikácie oboch zariadení, respektíve si ukážeme, čo všetko zvládajú po stránke kvality fotografií. Na začiatok ale treba spomenúť, že Doogee má 8 MPx snímač sekundárneho fotoaparátu, zatiaľ čo Bluboo disponuje nižším, 2 MPx rozlíšením. V teoretickej rovine to znamená podstatne kvalitnejšie detaily fotografií v prípade Doogee. Konkurent Bluboo sa tiež dušuje, že jeho fotografie majú podstatne krajší kontrast a farebné podanie.

Bluboo Dual vs Doogee Shoot 1
zdroj fotografie: Bluboo

Kúpiť Bluboo Dual za skvelých 96 €
Duálny fotoaparát a plná LTE podpora

Bluboo Dual Doogee Shoot 1
Procesor MediaTek MT6737T, 4 jadrá s frekvenciou 1,5 GHz MediaTek MT6737T, 4 jadrá s frekvenciou 1,5 GHz
Displej 5.5’’ SHARP, FullHD, možnosť ovládania morkými rukami 5.5’’ SHARP, FullHD
RAM / ROM 2 GB / 16 GB, podpora microSD kariet do veľkosti 256 GB 2 GB / 16 GB, podpora microSD kariet do veľkosti 256 GB
Fotoaparát

13 MPx Sony IMX135 + 2 MPx sekundárny, 8 MPx selfie fotoaparát

13 MPx Samsung + 8 MPx sekundárny snímač
Batéria 3000 mAh 3300 mAh
Operačný systém  Android 6.0 Marshmallow Android 6.0 Marshmallow

 

Na porovnávacích snímkach nižšie si môžeš všimnúť, že oba smartfóny si počínajú naozaj veľmi dobre a ak máš šikovné ruky, dokážeš vytvoriť vcelku obstojné fotografie so sľubným potenciálom.

Fotografie z Doogee Shoot 1

Fotografie Bluboo Dual

Bluboo má jednoznačne navrch v displeji, nakoľko ponúka panel s dvomi vrstvami, ktorý disponuje vyššou presnosťou a možnosťou ovládania aj mokrými rukami. Víťazstvo pre Bluboo v tejto kategórii predstavuje najmä nižšia cena, ktorá sa pohybuje okolo výborných 96 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP