Snáď každý používateľ sa stretol s tým, že jeho napájací kábel jedného dňa odišiel do medeného neba. Často ako prvé odchádza konektor alebo dátová linka. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Blitzwolf ako flexibilný čínsky výrobca kvalitného príslušenstva si je týchto prípadov vedomý a snaží sa špecializovať na vysoko odolné príslušenstvo. Tento status potvrdzuje aj predĺženou zárukou až na 18 mesiacov od kúpy. Ich nový 2,5 metrový kábel BlitzWolf Ampcore BW-TC7 sa môže pochváliť čoraz rozšírenejším USB Type-C konektorom a ultra pevným nylonom obaleným káblom. Pevnosť svojho nového kábla výrobca otestoval priam extrémnym testom – s káblom potiahol automobil s hmotnosťou 1,28 tony.

usb kábel BlitzwolfZdroj fotografie: Blitzwolf

Rovnako odolný je aj voči ohýbaniu a bez poškodenia by mal dokázať prežiť 5 000 ohnutí. Jeho vnútro tvoria vodiče s priemerom 0,723 milimetrov, ktoré sú kompatibilné s rýchlym nabíjaním v rozsahu napätia 3,6 – 12 V a maximálnym prúdom 3 A.

usb kábel BlitzwolfZdroj fotografie: Blitzwolf

Pre dátovú linku sú k dispozícii vodiče s priemerom 0,255 milimetrov a zvládnu tak prenos rýchlosťou až 480 Mbps. Dátové prenosy prebiehajú pomocou staršieho rozhrania USB 2.0. Kábel Ampcore BW-TC7 je teraz v predpredaji do 10.5. 2017 a cena za 2,5 metrovú verziu nie je vyššia ako cena dvoch šálok kvalitnejšej kávy. Začína na necelých 4,80 €.

Kúpiť Blitzwolf 2,5m USB-C kábel za 4,80 €

Blitzwolf Cable USB-CZdroj fotografie: Blitzwolf

Cena sa bude postupne zvyšovať až na 6,13 €. Ak hľadáš kábel, ktorý niečo vydrží, rozhodne neváhaj. Ak hľadáš kábel pre vysokorýchlostné prenosy cez USB 3.0, Blitzwolf ponúka trochu drahšiu alternatívu s teoretickou prenosovou rýchlosťou až 5 Gbps za necelých 5 €.

Blitzwolf Cable USB-CZdroj fotografie: Blitzwolf

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Študujem na Minerva Schools at KGI v San Franciscu. Okrem písania článkou sa venujem tvobe najčastejšie webových stránok a práce s dátami. Aktuálne používam Xiaomi Mi6. V prípade otázok sa ma môžeš kontaktovať na [email protected]