Gamescome má za sebou úvodnú otváraciu noc a kým prvá prezentácia patrila Microsoftu na čele s pôsobivou ukážkou Forza Horizon 5, najnovšie sa k slovu dostali aj ďalší vývojári, ktorí z rukáva vytiahli ukážky svojich prác.

Nepriateľ pred bránami

Začnime s najnovším ročníkom populárnej série Call of Duty, ktorá sa v titule Vanguard vracia do Druhej svetovej vojny. Trailer ku hre už bol odprezentovaný dávnejšie, najnovšie prišla na rad ukážka zo zdevastovaného Stalingradu, kde sa hráč vžije do postavy sovietskej odstreľovačky Poliny.

Likvidácia nepriateľov z bezpečnej vzdialenosti však netrvá príliš dlho a demo ukazuje rôzne stránky hrateľnosti i dobový arzenál vrátane pušky, brokovnice či samopalu. Zaujme tiež vydarená grafická stránka, predovšetkým pohľad na slnečné mesto pred tým, než ho nemecké bombardéry nezmenia na hromadu trosiek a podzemných tunelov.

Zvrhnutie tyrana

Pozornosť fanúšikov si počas otváracej noci vypýtal aj Ubisoft s očakávaným šiestym dielom svojej série Far Cry. Po nevýraznej dvojici dielov v podobe Far Cry 5 a Far Cry New Dawn sa zdá, že vývojári vykročili správnym smerom, prichádzajúci diel zasadený do tropickej džungle a fiktívny karibský ostrov vyzerá neskutočne dobre.

Môže za to predovšetkým záporák v podobe známeho herca Giancarla Esposita, ktorý v hre stvárni nemilosrdného diktátora využívajúceho najbrutálnejšie metódy. Do cesty sa mu postaví skupinka miestneho odboja, ktorá ho bude kúsok po kúsku zbavovať moci. Príbehový trailer predstavuje obe strany a láka tiež na hromadu akcie.

Supehrdinovia v taktickej akcii

Novú hru predstavili aj tvorcovia ťahových stratégií XCOM a potvrdilo sa to, o čom sa hovorilo už dávnejšie – pôjde o spoluprácu s Marvelom. V centre odhalenej novinky s názvom Marvel’s Midnight Suns sa teda ocitnú supehrdinovia, medzi ktorými nebudú chýbať ani stálice ako Kapitán Amerika, Iron Man, Blade či Ghost Rider.

Celkovo bude hrateľných až 13 hrdinov z univerza Marvelu, X-Men a ďalších, hlavnú postavu si však bude môcť hráč prispôsobiť presne podľa seba. Midnight Suns bude vydané na nové i staré konzolové generácie vrátane PC, vydanie je naplánované na marec budúceho roka.

Bláznivá jazda pokračuje

Gamescom ďalej potešil aj fanúšikov strelenej akčnej zábavy, ktorú nikto nevie spraviť tak originálne ako tvorcovia Saints Row. Práve túto sériu už začiatkom budúceho roka čaká kompletný reštart, tentokrát zasadený do slnkom nasiaknutého amerického mestečka Santo Ileso, ktoré je prelezené znepriatelenými gangami.

Hráč sa spoločne so svojím tímom pokúsi prebrať žezlo v zločineckom podsvetí, hrateľnosť budú aj tentokrát sprevádzať šialené nápady. Tvorcovia herný svet označujú za doposiaľ najväčší a najlepší, okrem mestského prostredia bude môcť vybehnúť aj do divočiny v okolí. Hra vychádza 25. februára na konzoly PlayStation, Xbox a PC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú