Počnúc špeciálnou udalosťou v Call of Duty: Warzone dnes Activision spolu so štúdiom Sledgehammer Games predstavili nový titul Call Of Duty: Vanguard, ktorý prináša nový pohľad na boje z 2. svetovej vojny.

Príbehy inšpirované skutočnosťou, ktoré ťa potiahnu vojnou po celom svete

Históriu titul nenecháva len na zasadení, no podľa vývojárov je ňou inšpirovaná aj samotná kampaň, ktorá sa zameriava na pôvod špeciálnych jednotiek a ponorí hráča do príbehu z viacerých pohľadov.

Na príbehu pracoval okrem samotného štútia aj sci-fi spisovateľ Tochi Onyebuchi, pričom predstaví osudy štyroch postáv inšpirovaných osobnosťami z reálneho sveta, ktoré ťa zasadia na všetky podstatné fronty bojov 2. svetovej vojny.

Bojovať sa bude v západnej či východnej Európe, ale aj v Rusku, Tichomorí či severnej Afrike, a do jednotlivých dejových línií zapadá napríklad súboj o Midway, obrana Stalingradu či „Deň-D“, teda vylodenie spojencov v Normandii.

Nechýba tradičný multiplayer a nové prepojenie s Warzone

Call of Duty: Vanguard sa však bude snažiť uspokojiť aj milovníkov multiplayeru, pre ktoré je séria známa. Pri uvedení hry bude k dispozícii bude 20 máp so širokou škálou rozmanitých prostredí, pričom Sledgehammer sa tento krát zameral na rozšírenie režimov hry vrátane režimu Champion Hill, kde sa proti sebe postaví osem tímov v jednočlennej, dvojčlennej, alebo trojčlennej zostave.

Prečítaj si tiež
Neodpustiteľná katastrofa: Toto je 8 hier, ktoré vyvolali po vydaní obrovský hnev

Okrem toho zahŕňa multiplayer nového COD: Vanguard aj režim Zombies, na ktorom sa podieľalo aj štúdio Treyarch, ktorý priamo nadviaže na príbeh z Black Ops Cold War. Viac informácií o multiplayeri sa dozvieme už čoskoro, rovnako ako informácií ohľadom prístupnosti beta verzie pre hráčov.

Čo sa týka Warzone, nový COD: Vanguard sa s populárnym battle-royale titulom prepojí prostredníctvom úplne novej mapy, ktorá príde ešte tento rok, pričom jej vývoj vedie štúdio Raven Software.

Warzone tak bude mať plnú integráciu s titulmi Modern Warfare, Black Ops Cold War a po novom aj Vanguard, pričom zároveň prinesie aj nový systém proti cheaterom, ktorý Activision plne predstaví spolu s novou mapou.

Asi netreba pripomínať, že sa jedná o najpokročilejšie Call of Duty vôbec, ktoré prinesie nový herný zážitok aj na next-gen konzolách PlayStation 5 a Xbox Series X/S, pričom zároveň podporuje cross-play na všetkých dostupných platformách spolu so staršímy konzolami a PC. Nového Call of Duty: Vanguard sa dočkáme tradične na jeseň, pričom do konzol a počítačov dorazí 5. novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú