Dnes sa oficiálne začína najväčšia herná výstava v Európe a nasledujúce dni bude Gamescom zaplavovať hromadou noviniek. V predvečer oficiálneho štartu herného expa sa o slovo prihlásil Microsoft, ktorý predstavil viacero sľubných noviniek.

Pozitívne ohlasy vyvolala novinka, že cloudová služba spoločnosti bude na konci roka oficiálne spustená aj na konzolách Xbox One a Series X / S, pozornosť vzbudila aj oznámená soulsborne novinka Stray Blade, ktorej sa dočkáme na budúci rok.

Najväčšie eso si však Microsoft nechal na záver, kedy nám predstavil 8 minút z ich azda najočakávanejšej tohtoročnej exkluzivity, Forza Horizon 5. Tá bude zasadená do slnečného Mexika a hráči sa podľa autorov môžu tešiť na doposiaľ najväčšiu rozmanitosť prostredia, kde okrem púští nebudú chýbať džungle, rušné mestské oblasti alebo tiež na aktívna sopka Gran Caldera.

Odhalený bol aj oficiálny cover, ktorý zdobia mašiny v podobne Mercedes-AMG Project One a nového Ford Bronco. Práve tieto stroje tvorcovia prevetrali aj v novej ukážke a zábery pochádzajúce priamo z hry vyzerajú fantasticky.

Prečítaj si aj
Rozdiel oproti pôvodným hrám je gigantický. Slávna trilógia Crysis ukazuje výkon na PS5 a Xbox Series X

O slovo sa neskôr pochopiteľne prihlásili aj ďalšie stroje, v akcii sme napríklad mohli vidieť aj 2020 Corvette Stingray, ktorá si to v nebezpečnej rýchlosti namierila rovno doprostred piesočnej búrky. Celkovo piaty ročník populárnej závodnej série bude disponovať takmer dvoma stovkami áut.

Zarytých fanúšikov hry možno poteší aj dedikovaný hardvér. Odhalený bol limitovaný ovládač, ktorý zaujme polopriesvitným žltým plastom poprskaným paletou ďalších farieb. Detailne si ho môžeš pozrieť na videu nižšie.

Oneskorenie vydania ako v prípade Halo: Infinite sa našťastie nekoná, Forza Horizon 5 vyjde 9. novembra a v rovnaký deň bude dostupná aj všetkým predplatiteľom služby Xbox Game Pass.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú