Či sa to konšpirátorom páči, alebo nie, zakladateľ Microsoftu, miliardár, filantrop a v neposlednom rade bojovník za klimatické zmeny, Bill Gates, patrí medzi jedných z najdôležitejších ľudí.

Podľa tvrdení Gatesa v epizóde 60 Minutes portálu CBS, akékoľvek zmiernenie klimatických zmien by malo byť jedným z najdôležitejších cieľov ľudstva v súčasnej generácii.

Pokiaľ by sa to obyvateľom Zeme podarilo, pôjde o najdôležitejší míľnik v našej novodobej histórii. Zároveň tvrdí, že takýto proces si vyžaduje námahu o rozmeroch svetovej vojny, avšak proti skleníkovým plynom.

Následne pre portál CNBC vyzdvihol aktuálne azda najskloňovanejšie meno technologického sveta, ktorým nebol nik iný ako Elona Musk. Gates naznačuje, že to, čo robí Musk s automobilkou Tesla, je úžasné:

Tesla je pravdepodobne najväčší faktor, ktorý potvrdzuje, že elektromobilita je súčasťou toho, ako ľudstvo rieši zmenu podnebia. Potrebujeme viacerých Elonov Muskov… Myslím si, že Elon by mal byť hrdý na to, čo dosiahol.“

Zakladateľ Microsoftu v rozhovore nepriamo poukázal aj na cementársky a železiarsky priemysel, produkujúci podľa portálu New Scientist celosvetovo viac oxidu uhličitého ako Spojené štáty. Tieto priemysly momentálne patria medzi najväčšie faktory v globálnej environmentálnej problematike.

SITA

Filantrop vychválil aj nedávno ohlásenú „odmenu“ Muska, ktorý prisľúbil 100 miliónov dolárov technológii schopnej zníženia uhlíkovej stopy, a teda zvrátenia globálneho otepľovania. Jeden z nápadov je napríklad odchytávanie a následne odizolovanie škodlivých plynov z ovzdušia.

Vtipom na vyššie popísaných tvrdeniach je, že „Elonom Muskom“ bol Bill Gates už dávno predtým, ako samotný Elon. Vo svojej kariére zosnoval hneď niekoľko riešení demografických problémov krajín tretieho sveta, pričom medzi jeho posledné zárezy v pomáhaní ľudstva patrí len teraz vydaná kniha, How to Avoid a Climate Disaster.

Elon Musk – téma technologického sveta číslo jeden

Okrem osídľovania Marsu je Muskovou srdcovkou aj Tesla, o ktorej podľa nedávnych informácií plánuje napísať knihu. V minulosti sa preslávil aj skrz vysokú aktivitu na sociálnych sieťach, kde už niekoľkokrát dokázal ohnúť trh s kryptomenami. Prvýkrát sa mu to podarilo s Bitcoinom, a následne zdvihol aj cenu Dogecoinu.

Rovnako nemôžeme zabudnúť na ani na minulé vyhlásenie na Twitteri, ktorým vyzval jedného z najmocnejších ľudí sveta Vladimíra Putina k debate na Clubhouse.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom