V nedávnom rozhovore pre Village Global zakladateľ Microsoftu, Bill Gates povedal, čo bola jeho najväčšia chyba v živote riadenia tejto spoločnosti. Podľa jeho slov nemal nikdy nechať Android stať sa „operačným systémom pre všetky ne-Apple zariadenia“.

Ako píše portál wccftech, práve víťazstvo Androidu nad operačným systémom Windows Mobile považuje Gates za svoju najväčšiu chybu v podnikaní. Niet sa čomu čudovať, smartfónový trh zastupuje obrovský podiel a ako sám Gates povedal, je tu len jedno miesto pre operačný systém, ktorý je pre všetky ostatné zariadenia, ktoré vo svojom logu nemajú nahryznuté jablko. Tým, že Microsoft nechal Google s Androidom dosiahnuť tento cieľ prišla spoločnosť o asi 400 miliárd dolárov.

Všetko to však mohlo byť inak nebyť zlého rozhodnutia vtedajších vývojárov, ktorí sa smiali Apple za to, že ich zariadenia nemajú hardvérovú klávesnicu. Android sa však od Apple inšpiroval a vytvoril dokonalý systém pre telefóny s dotykovou obrazovkou a Windows Mobile razom začal strácať.

Ako Gates v rozhovore povedal, že na trhu so softvérom víťaz berie všetko, tak sa aj stalo. Portál Cnet píše, že na operačný systém Android bolo čoraz viac a viac aplikácií ako na systém od Windowsu a dnes ich je možno o 90 % viac na platformu od Google.

V súčasnosti má Android približne 2 miliardy aktívnych používateľov, čo je viac ako má operačný systém Windows 10. Keby mal týchto používateľov Microsoft, celá spoločnosť by dnes zrejme bola niekde úplne inde. Bill Gates si to zrejme taktiež uvedomuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom