Počet nakazených koronavírusom už prekročil v USA hranicu 130 000. Bill Gates v jednom z jeho posledných rozhovorov naznačil, čo by urobil, ak by bol prezidentom USA.

Portál CNBC nedávno upozornil na rozhovor Billa Gatesa pre TED. V ňom sa velikán a filantrop vyjadril k téme koronavírusu a tiež k otázke, čo by urobil inak, ak by bol prezidentom USA, aby zastavil šírenie ochorenia Covid-19. Bill dal v tomto smere jasne najavo, že izolácia je pre Američanov nevyhnutná, ak chcú výrazne znížiť stúpajúcu krivku počtu nakazených.

„V prípade Číny to bolo šesť týždňov, takže sa na to musíme pripraviť a urobiť to veľmi dobre. Ak urobíte izoláciu dobre [celoštátne], do 20 dní uvidíte, že sa tieto čísla [nových prípadov] skutočne zmenia,“ povedal na margo izolácie Gates. V tomto smere poukazoval na fakt, že v prípade Číny táto izolácia trvala 6 týždňov a už po 20 dňoch by sa mali prejaviť klesajúce trendy počtu nových prípadov.

Trump situáciu vidí opačne

Bill zároveň priznal, že pre prezidenta nebude táto úloha vôbec ľahká. Predsa len, v izolácií by bolo potrebné udržať viac ako 179 miliónov ľudí. Názory Gatesa sú však tak trochu v rozpore s prezidentom Trumpom. Ten totižto nedávno ohlásil, že Amerika bude opäť čoskoro otvorená pre podnikateľov a očakáva, že sa tak stane skôr ako za tri alebo štyri mesiace.

Gates je ale rázne proti tomu a hovorí, že USA nesmie reštartovať ekonomiku tak skoro. Ak chcú teda zo šírenia nákazy Covid-19 vyjsť čo najlepšie, musia títo dvaja muži napriek rozdielnym názorom spolupracovať.

Gates už v boji s infekčnými chorobami má svoje skúsenosti. V rámci svojej Nadácie Billa a Melindy Gatesových už totižto bojoval proti malárii, HIV či detskej obrne. Trump by tak jeho názorom mal naslúchať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom