V posledných dňoch sme boli svedkami viacerých správ, ktoré prichádzali z dielne americkej automobilky Tesla. Všetko to začalo skvelou správou, kedy začal predaj Modelu 3 za 35 000 dolárov, no neskôr prišla menej potešujúca správa z Volva, ktoré má súperiť o priazeň ľudí s Modelom 3 od Tesly. Najnovšia správa, ktorú priniesol portál electrek sa týka taktiež Modelu 3, no zrejme nepoteší nikoho.

Približne 50-ročný vodič sa stal súčasťou autonehody, v ktorých Tesla už mnohokrát zachránila nejeden ľudský život, no tentokrát sa to bohužiaľ nestalo. O život tak prišiel americký vodič elektromobilu Tesla Model 3 a celú situáciu už prešetrujú bezpečnostné úrady.

Prečítajte si tiež!
Tesla masívne znížila cenu Modelu S a pripravila ďalšie výrazné zmeny v portfóliu

Opakuje sa minulosť ?

K podobnej situáci totiž došlo už pred dvoma rokmi, konkrétne v máji 2016, kedy sa na Floride udiala zrážka, ktorej obeťou sa stal  vodič elektromobilu Tesla Model S. V tomto prípade došlo k zisteniu, že na vine bol pravdepodobne zapnutý autopilot, aj keď nakoniec sa ako hlavný dôvod uviedla príliš vysoká rýchlosť. Celá situácia však vyvolala množstvo otázok ohľadom bezpečnosti systémov automobilky Tesla.

Pri najnovšom incidente sa opäť rieši problém, ktorým by mohol byť práve autopilot. Bezpečnostné úrady a policajné zložky však celú situáciu prešetrujú a zatiaľ nie je známe, či sa v tomto prípade za zlyhanie podpíše sústava automatického riadenia.

K situácii sa zatiaľ nevyjadrila ani samotná Tesla, ktorá pravdepodobne čaká na prvé oficiálne závery. Dostupné sú momentálne informácie, ktoré naznačujú, že Model 3 sa dostal pod príves nákladného automobilu, čo spôsobilo odtrhnutie strechy a šofér bol na miestne mŕtvy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom