Polestar je automobilka patriaca pod krídla Volvo Cars a venuje sa výhradne vývoju plne elektrických vozidiel. Ich najnovší počin, Polestar 2, má súperiť o priazeň ľudí s Modelom 3 od Tesly.

Automobil Polestar 2 teda patrí do segmentu plne elektrických vozidiel. Tento dobre vyzerajúci 5-dverový fastback prichádza so skvelou cenovkou a je nabitý rôznymi technológiami. 27 článková batéria s kapacitou 78 kWh je umiestnená v podlahe vozidla a mala by ti zabezpečiť dojazd až 500 km.

Pohon všetkých štyroch kolies dodáva vozidlu výkon 300 kW, čiže 408 koní. Polestar 2 by aj vďaka tomuto mal bez problémov zrýchliť z 0 na 100 za menej než 5 sekúnd. Celkové jazdné vlastnosti vozidla si budúci majiteľ môže ešte vylepšiť príplatkovou výbavou Performance Pack, ktorá zahŕňa napríklad tlmiče Öhlins či brzdy značky Brembo. Táto príplatková výbava však zahŕňa aj rôzne vizuálne vylepšenia.

Jedno z prvých áut s Androidom

Polestar 2 sa navyše môže pýšiť tým, že ako jedno z prvých áut dostalo operačný systém Android, ktorý je určený pre vozidlá. To znamená plnú podporu všetkých Google aplikácií, ako sú napríklad aj Mapy Google, Google Assistant s jeho hlasovým ovládaním či obchod Play. To všetko sa bude zobrazovať na veľkom 11″ dotykovom displeji.

Novinka by sa mala začať vyrábať začiatkom roka 2020 a jej cenovka je nastavená na 40 000 €. Počas prvých 12 mesiacov si však priplatíš ešte o 20 000 € naviac, pretože počas tejto doby sa bude Polestar 2 predávať ako Launch edícia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP