Popri predstavení „odľahčenej“ verzie Modelu 3 automobilka rovnako uviedla na trh aj lacnejšiu a okresanejšiu verziu Modelu S. Ten prichádza s novou 75 kWh batériou a cenovkou od 69 000 €. Informáciu priniesol portál Electrek.

Menej výkonné Modely S mali doteraz iba softvérové obmedzenie kapacity svojich batérií. Tesla sa teraz rozhodla túto možnosť zrušiť a do cenovo výhodnejších modelov vloží lacnejšiu, no menej výkonnú batériu, čo sa vo finále odrazí aj na znížení cenovky vozidla.

Zmien sa však dočkali aj výkonnejšie verzie Modelov S, napríklad Model S100D zmenil názov na Model S Long Range a jeho cenovka klesla takmer o 9 000 €.

Rovnako zlacnela aj najvýkonnejšia Performance verzia o viac ako 11 000€ . Pri Modeloch X došlo rovnako k zrušeniu verzie so softvérovým obmedzením batérie, no v tomto prípade ho nenahradí verzia so slabšou batériou. K dispozícii budú už len dve najvýkonnejšie verzie Long Range a Performance, ktorých cenovka išla výrazne dole.

Tak zdá sa, že Tesla sa tak začína báť konkurencie, ktorá by ich elektromobily mohla podliezť cenou a pripraviť ich tým o zákazníkov. Takéto zníženie cien je preto z ich strany určite na mieste.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP