UniCredit Bank spúšťa pre klientov Google Pay,. Debetnú kartu Mastercard si klienti banky po novom môžu pripojiť v aplikácii Google Pay na niektorom zo zariadení s operačným systémom Android. Google Pay možno tiež využiť na výber hotovosti z bankomatov s bezkontaktnou technológiou.

Mobilom dnes platí už takmer každý desiaty Slovák, väčšina mobilných zariadení pritom beží na operačnom systéme Android. Spustenie pohodlného a rýchleho platenia pomocou Google Pay™ je tak pre nás logickým krokom. So službou bezkontaktne zaplatíte nielen v kamenných obchodoch, ale aj v tisíckach e-shopov vrátane tých najznámejších,“ vysvetľuje Tomáš Drábek, člen predstavenstva a riaditeľ retailového a privátneho bankovníctva UniCredit Bank.

Bezkontaktné platby s Google Pay podporuje ďalšia banka

Google Pay je od dnešného dňa dostupný pre klientov UniCredit Bank, ktorí vlastnia niektorú z debetných kariet Mastercard. Inštalácia služby i jej využívanie sú jednoduché a úplne zadarmo. Služba funguje na mobilných telefónoch s operačným systémom Android vo verzii 5.0 a vyššej s technológiou NFC umožňujúcou bezkontaktné platenie.

Zobraziť celú galériu (2)
UniCredit Bank (Úprava)

Pri sumách do 20 eur stačí rozsvietiť displej telefónu a priložiť ho k bezkontaktnému terminálu. V prípade vyššej sumy je potrebné telefón odomknúť pomocou odtlačku prsta, hesla alebo niektorou z ďalších foriem zabezpečenia. Potvrdenie transakcie sa zobrazí hneď po platbe priamo v aplikácii.

Zobraziť celú galériu (2)
Google Pay (Úprava redakcie)

Na platenie na internete môžu Google Pay využiť aj klienti, ktorí majú účet Google. Aj k nemu možno totiž pripojiť platobnú kartu a pohodlne platiť bez nutnosti zdĺhavo vypĺňať online platobné formuláre. Služba v súčasnosti podporuje platobné brány Global Payments Europe, PayU a GoPay, ktoré využíva väčšina slovenských e-shopov. Platiť s Google Pay tak možno vo viac než 10 000 slovenských e-shopoch od elektroniky až po cestovné lístky, knihy, online lekárne alebo mobilných operátorov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom