Včerajšie predstavenie nových produktov od Googlu nám odhalilo mnoho noviniek. Neboli to len smartfóny, ktoré prekvapili, pretože z dielne giganta vzišli aj skvelé bezdrôtové slúchadlá. Google Pixel Buds sú jedinečným nástrojom pre počúvanie kvalitnej hudby, ale taktiež disponujú jednou unikátnou vlastnosťou. 

4. október je za nami a fanúšikovia Googlu sa dočkali vytúžených noviniek. Nové Pixely zaujali lepšou výbavou a funkciami. Domáci asistent zasa posunul latku využívania umelej inteligencie ešte o čosi vyššie a predstaveniu neušiel ani nový notebook Pixelbook s vlastným stylusom či rodinná kamera. Veľkú pozornosť počas včerajšej akcie venoval Google aj novým, bezdrôtovým slúchadlám Pixel Buds. Tie sú v mnohých smeroch silným konkurentom Apple AirPods, no svojou výbavou ich predbiehajú.

AirPody od Apple môžu tíško závidieť

Skvelé možnosti slúchadiel Pixel Buds boli prezentované priamo na javisku, kde prebiehala komunikácia v dvoch rôznych jazykoch. Ich úlohou bolo v reálnom čase prekladať švédčinu do angličtiny a naopak, čo zvládli na výbornú a len s krátkym 1-2 sekundovým oneskorením. Preklad celého rozhovoru však prebiehal výlučne cez internet a budúci majiteľ si tak nebude dokonca musieť stiahnuť ani jazykové balíčky do smartfónu.

Zobraziť celú galériu (6)
Made by Google/YouTube

V možnostiach slúchadiel Pixel Buds je však prekladať v reálnom čase až 40 rôznych jazykov. Aj keď sú prepojené káblom, v podstate ide o odpoveď Googlu na bezdrôtové Apple AirPods. Náskok voči nim však získali práve svojou funkcionalitou.

Exkluzívna kompatibilita s Androidom

Keďže Google a Apple sú odvekými rivalmi, plný potenciál slúchadiel Pixel Buds používateľ využije len v spojení s Android smartfónmi. Pri pripojení k niektorému z iPhonov sa zo špičkového prekladača stane obyčajný pár slúchadiel. Táto novinka od Googlu prichádza v elegantnom obale, ktorý je zároveň prenosnou bezdrôtovou nabíjačkou.

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 2 a 2 XL sú najlepšie fotomobily na svete a oficiálne tak porážajú najnovšie iPhony

S plnou kapacitou batérie zvládnu nové Pixel Buds 5 hodín nepretržitého prehrávania hudby či prekladania konverzácií. Kapacita púzdra dovoľuje nabiť slúchadlá viackrát, a tak môže používateľ získať až 24 hodinovú výdrž. Rovnako ako Pixel smartfóny, aj toto príslušenstvo je dostupné v 3 farebných verziách, a to čiernej, modrej a bielej.

To všetko budúci majiteľ získa za 179 € a predobjednávky spoločnosť spustila ešte včera, no len pre vybrané regióny. K prvým zákazníkom budú objednávky doručené v novembri. Google Pixel Buds sú tak skutočne silným protivníkom pre bezdrôtové AirPody. Navyše ponúkajú revolúciu v dorozumievaní sa v cudzích krajinách, kde si ich používateľ jednoducho nasadí, prepojí so svojim Androidom a spoznávanie nových ľudí sa môže začať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom