Google len pred malou chvíľou predstavil očakávané smartfóny Pixel 2 a Pixel 2 XL. 

Zariadenia Pixel boli po prvýkrát predstavené minulý rok. Aj keď dizajn nebol ich silnou stránkou, ponúkli najlepšie hardvérové vybavenie a dovtedy najlepší fotoaparát. Samozrejme netreba zabudnúť na priamu podporu od Googlu, čo zahŕňa predovšetkým rýchlosť aktualizácií. Po novom získavajú aj vodeodolnosť IP67 a samozrejmosťou je aktuálny Android 8.0 Oreo.

Nový kráľ fotomobilov

Doteraz podľa serveru DxOMark bol iPhone 8 Plus telefón s najlepším fotoaparátom na trhu. Ani nie mesiac po tom, čo bol predstavený, tu je Google Pixel 2, ktorý ho prekonáva na plnej čiare. Portál mu udelil neuveriteľné skóre 98 bodov! Znova sa tak Pixel smartfóny ujali vedenia rebríčku.

Zadný fotoaparát má rozlíšenie 12,2 MPx a optickú stabilizáciu. Svetelnosť objektívu je f/1.8. Zaujímavé ale je, že Google nenasledoval väčšinu výrobcov a ponúkol ‚‚len’’ jeden objektív. Napriek tomu dokáže vytvoriť skvelé portrétové fotografie. Navyše podporuje aj rozšírenú realitu, s ktorou si užiješ kopec zábavy. Predný fotoaparát má 8 MPx rozlíšenie a svetelnosť f/2.4. Tak ako aj zadný snímač, aj predným dokážeš vytvoriť portrétové fotografie.

Google Pixel 2 XL: Malé rámiky okolo displeja a najnovší hardvér

Čo by to bolo za vlajkovú loď, keby neponúklo to najlepšie, čo je momentálne na trhu. Vo vnútri tak pracuje najnovší procesor Snapdragon 835, 4 GB RAM a na výber je 64 alebo 128 GB vnútornej pamäte. Kapacita batérie je 3520 mAh.

Pixel 2 XL

Príspevok, ktorý zdieľa Marques Brownlee (@mkbhd),

Prednú stranu tvorí masívny 6″ QHD+ pOLED displej, okolo ktorého sú viditeľné malé rámiky. Boky displeja sú zahnuté a využiť ich môžeš na spustenie Google Asistenta. Všimnúť si môžeš aj stereo reproduktory, ktoré aspoň z časti nahradia chýbajúci 3,5 mm audio jack.

Google Pixel 2

Čo sa týka špecifikácií, sú rovnaké ako v prípade väčšieho brata. Rozdiel nájdeš v batérií, ktorá ponúka len 2700 mAh. Dizajn v tomto prípade je odlišný ako u predchodcu a je oveľa viac konzervatívnejší. Nenachádza sa tú veľký displej bez rámikov a aj jeho uhlopriečka je menšia – konkrétne 5″.

Ceny a dostupnosť

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Instagram

Oficiálny predpredaj začne už dnes, no telefóny budú dostupné zatiaľ len vo veľkých krajinách, ako USA či Nemecko. Dobrou správou je, že Google sa z minulého roka poučil a je pripravený dodať oveľa väčšie množstvo zariadení. Oficiálne stanovená cena pre základný Google Pixel 2 je 550 € (649 $). V prípade Google Pixel 2 XL je to 720 € (849 $).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom