Battlefield 2042 je bezpochyby jednou z najočakávanejších multiplayerových strieľačiek roku 2021. Nedávno vydané gameplay video prijali fanúšikovia mimoriadne pozitívne a spolu s ním sme sa dozvedeli viacero zaujímavých noviniek.

Jednou z nich bola napríklad aj absencia klasickej kampane, čo ale nie je tak úplne pravda a nový Battlefield predsa len bude obsahovať hru pre sólistov, informuje portál GAMINGbible.

Strieľačka odohrávajúca sa v blízkej budúcnosti síce bude zameraná predovšetkým na multiplayer, ale nejakej formy singleplayeru sa nakoniec dočkáme. Predstavené módy Conquest a Breakthrough totiž hráčom umožnia pripojiť sa do hry osamote a hrať na serveroch proti botom s umelou inteligenciou.

Príbehová linka sa bude vyvíjať v Battle Passoch

Pokiaľ ide o príbeh, ten by sa mal v rámci hry posúvať dopredu v rámci jednotlivých Sezón, ktoré budú súčasťou Battle Passu. DICE a EA navyše prinášajú ďalšiu veľmi vítanú zmenu, a to doplnenie serverov botmi, ktoré môžeme v posledných rokoch sledovať vo viacerých masívnych multiplayer tituloch, ako napríklad v excelentnej stredovekej rúbanici Chivalry 2.

Doposiaľ najväčšie mapy v bohatej histórii Battlefield série budú až pre 128 hráčov, takže rozhodnutie vývojárov zaplniť prázdne miesta je logické a pochopiteľné. Zaručená tak bude plynulosť hry a väčší výber dostupných serverov.

Počasie ako rozdielový hráč na bojisku

Bojisko v hre Battlefield 2042 bude ovplyvňované extrémnym počasím, ktoré bude mať priamy dopad na výsledok bitiek. Proti sebe budú stáť Rusko a Spojené štáty americké, zatiaľ čo treťou stranou v konflikte budú nezávislé skupiny tvorené vojnovými veteránmi, ktorí si hovoria Task Forces. S prírodnými živlami ako tornáda alebo piesočné búrky úzko súvisí aj rozmanité zasadenie máp po celom svete.

YouTube (screenshot)

Zaujímavosťou je, že hráči si čakanie na titul krátia v 8 rokov starej hre Battlefield 4, ktorej po predstavení Battlefield 2042 stúpla hráčska základňa o 80 %. Spoločnosť EA tak musela riešiť príjemné starosti s navýšením kapacity serverov, aby hráčom uľahčila vyhľadávanie hier a odstránili sa technické problémy.

Battlefield 2042 vyjde 22. októbra 2021 na PC a konzoly Playstation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom