Súčasný herný svet zažíva veľký „boom“, ktorý so sebou priniesol nový formát hrania v štýle „Battle Royale“. V snahe ponúknuť hráčom multiplayer režim prišlo s podobným vylepšením aj štúdio Rockstar Games. Divoký západ v novom Red Dead Online je plný napätia, no chýba mu „šmrnc“ rýchlych a neúprosných súbojov z iných „Battle Royale“ hier. 

V závere októbra sa hráči dočkali dlho očakávaného titulu, ktorý do ich herných konzol priniesol pravého westernového ducha. Nové Red Dead Redemption 2 si už krátko po predstavení získalo aj srdcia kritikov, ktorí ho označujú za jednu z najlepších hier tohto roka. Aby bolo hranie na divokom západe ešte zaujímavejšie, sprístupnilo štúdio Rockstar Games aj multiplayer verziu hry, do ktorej sa od dnešného dňa môže zapojiť každý.

Divoký západ sa na iné „Battle Royale“ hry nechytá

Upravený Red Dead Online ponúka vlastnú príbehovú líniu, pričom umožní hráčom bojovať aj proti ostatným súperom. Hra totiž dostala po vzore iných režim „Make it count“, ktorý sa má niesť v štýle „Battle Royale“ z populárneho Fortnite či PUBG. Realita je však iná a v multiplayer režime Red Dead Online sa hráči nestretnú s rýchlou akciou ako v spomínaných tituloch. Miesto bleskového hrania a zbierania zbraní tu má každý k dispozícii len luk a nôž, pričom bojuje proti malej skupine 16 až 32 hráčov.

Nenechaj si ujsť
Poznáme hru roka. Celosvetový megahit zdolal tituly ako Red Dead Redemption 2 alebo God of War

Gatlingov guľomet teda nečakajme. Hráči sa však v tomto režime stretnú so zmenšovaním herného poľa, ktoré medzi nimi prináša väčšiu interakciu. Samotné hranie a stratégia je ale pomalá a každý krok tak musí byť poriadne premyslený. Skrývanie sa v kríkoch, plazenie a vyčkávanie na správny moment je kľúčom k úspechu v Red Dead Online.

Žiadne rýchle hranie ako v PUBG sa nekoná a netrpezliví hráči väčšinou skončia na lopate hrobára medzi prvými. V každej lokalite je však dostatok možností pre skrývanie. Jediným cieľom je aj v tomto titule prežitie. Stále treba brať do úvahy aj to, že Red Dead Online je v beta testovaní. Rockstar Games tak môže postupom času jeho možnosti vylepšiť a priniesť do „Make it count“ režimu o trocha viac akcie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú