Divoká westernovka od tvorcov známych hier Grand Theft Auto prišla na svet ešte v závere októbra. Po dlhom čakaní štúdio Rockstar Games splnilo priania mnohým hráčom, ktorí však majú teraz ešte o jeden dôvod na radosť viac. Novootvorený multiplayer postupne privíta všetkých hráčov Red Dead Redemption 2, ktorým odhalí veľký online svet s vlastnou príbehovou líniou. 

Štúdio Rockstar Games spočiatku uvažovalo, že rozdelí Red Dead Redemption 2 a Red Dead Online na dve samostatné hry. V závere tohto mesiaca však vývojári dodržali slová zo začiatku jesene a hráčom skutočne otvárajú online svet tejto obľúbenej westernovky. Hra sa pritom už krátko po vydaní stala treťou najpredávanejšou za tento rok a počet predaných kópií už 3-násobne prekonal prvú časť vydanú v roku 2010.

Divoký západ v multiplayer režime

V Red Dead Online si hráči užijú rozľahlý svet plný nástrah, ktorí môžu skúmať sami, alebo s priateľmi. Štúdio však všetkých upozorňuje, že hra ešte nemusí byť kvôli beta testovaniu dokonalá, no s hráčmi chce spolupracovať na jej vylepšení. Do online sveta divokého západu sa však nedostanú všetci hráči naraz. Multiplayer im bude sprístupnený postupne, a to v závislosti od toho, akú verziu hry vlastnia, kedy si ju zakúpili a hrali.

Zobraziť celú galériu (0)
Rockstar Games/YouTube

Nenechaj si ujsť
YouTuber sledoval príbeh vedľajšej postavy v Red Dead Redemption 2 celý deň. Ukázalo sa, ako neuveriteľne je táto hra prepracovaná

Pre tých, ktorí si kúpili ultimátnu edíciu Red Dead Redemption 2 bude online svet Red Dead Online dostupný už od dnešného dňa, teda 27. novembra. Hráči, ktorí hru už hrali v deň jej vydania, sa budú môcť do multiplayer režimu pustiť 28. novembra. O dva dni, teda 29. novembra, sa do online režimu budú môcť zapojiť všetci, ktorí túto novinku hrali do 29. októbra a v piatok 30. novembra bude multiplayer v beta verzii dostupný pre každého hráča.

Týmto vylepšením tak chce Rockstar Games vytvoriť niečo inovatívne, pričom využije svoje skúsenosti s GTA Online. Aj vďaka tomuto režimu sa od roku 2013 dodnes predalo z GTA V viac ako 100 miliónov kópií a ide tak o jednu z najúspešnejších hier v histórii. V Red Dead Online však budú musieť brať hráči ohľad na nedokonalosti či prípadné chyby, ktoré ale vývojári časom opravia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom