Takto sa rodí nový šampión. Naozaj tu asi nemá zmysel nič komentovať. Každý z nás čakal, že keď tento film príde, tak vo veľkom. 10 rokov budovania Marvel Cinematic Universe skutočne vyvrcholilo v ich 19-tom filme a diváci to vedia.

Každý chce čím skôr vedieť, čo znamenajú rapídne tržby. V tomto prípade ide o naozaj rekordné tržby, keďže okrem najväčšieho otváraku v dejinách (USA aj svet), Infinity War dokázalo pokoriť ďalší veľký rekord.

To, že Avengers: Infinity War sa dostane na miliardovú métu, bolo asi jasné už od prvého zverejneného traileru. Ale takto rýchlo? Avengers: Infinity War skutočne dokázalo nemožné a na svoje konto si pripísalo miliardu dolárov (1,164,106,540 $) už za prvých 11 dní! Porazilo teda Star Wars: The Force Awakens, ktoré to stihlo za 12 dní. Avengers a teda celý svet Marvelu je teda oficiálne po dnešku na rovnako veľkej úrovni ako tento ikonický vesmír a to je prosím pekne úspech, aký sa už asi nikdy nezopakuje.

Avengers: Infinity War
Zobraziť celú galériu (1)
Takto štúdio Lucasfilm zagratulovalo Infinity War pri dosiahnutí nového rekordu počas otváracieho týždňa; Zdroj: facebook.com

Kam až sa dostanú?

Urobiť z Marvelu takú mocnú značku vďaka svojím filmom, to je neuveriteľné. Čo toto celé znamená pre ich priebeh? Nuž, myslím, že je jasné, že sa dostanú do top štvorky najlepšie zarábajúcich filmov v histórii. Či si trúfnu na samotného Avatara, uvidíme, keďže ten bol úspešný vďaka 3D a ani raz napríklad nefiguroval na nejakých rekordných miestach. Infinity War sa však bude najprv musieť dostať cez 2 miliardy, ktoré ale podľa nás padnú tiež veľmi rýchlo.

Film sa totižto ešte stále neotvoril v Číne, odkiaľ prichádzajú najväčšie zárobky. Ak sú teda aj fanúšikovia z Číny takí natešení na tento film, príde odtiaľ naozaj veľká finančná bomba, ktorá nám prezradí predbežný výsledok toho, ako vysoko bude tento počin vlastne siahať. My nemáme slov a radšej ani nechceme vedieť, koľko ľudí si vlastne o rok zaplatí za Avengers 4. Jedno je však jasné, Disney sa stáva najlepšie zárobkovým štúdiom v histórii a Marvel je odteraz rovnako veľkou značkou ako Star Wars.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom