Veľkolepý film Avengers: Endgame ukončí niekoľko ročnú ságu MCU. Alebo žeby nakoniec nie? Prezident Marvelu totižto odhalil celkom dôležitý detail, ktorým zapríčinil zmeny v našom chápaní rovno dvoch budúcich komiksoviek!

Prvou sú, samozrejme, štvrtí Avengers, no tým druhým je pripravovaný film Spider-Man: Ďaleko od domova. Čo bude po Avengers: Endgame tak dôležité, že sa tým všetko mení?

Čo bude po Avengers: Endgame?

Ako určite viete, MCU je delené na takzvané fázy. Efektívne ide o zoskupenie viacerých filmov, ktorým môžeme opísať, čo bolo prioritou príbehov a k akému väčšiemu deju spoločne budovali. Prvá fáza Marvel Cinematic Universe začala filmom Iron Man a skončila pôvodnými Avengers. Jej cieľom bolo zoznámiť nás s hrdinami a spojiť ich do tímu. Druhá fáza pokračovala filmom Iron Man 3 a skončila Ant-Manom. V nej zasa išlo o budovanie širšieho rozmeru MCU a teasovanie galaktických hrozieb pre našich hrdinov.

Tretia fáza, alebo aspoň ako sme si doteraz mysleli, začala filmom Captain America: Občianska vojna a skončí nejveľkolepejším finále v histórii – Avengers: Endgame. Samozrejme, je jasné, o čom táto fáza bola. Ide v nej o rozhádanie hrdinov, príchod veľkej hrozby a nutnosť hrdinov znova sa spojiť, aby zachránili, respektíve pomstili svet. Naše myslenie ale trochu mení prezident Marvelu Kevin Feige, ktorý sa v rozhovore o filme Spider-Man: Ďaleko od domova vyjadril takto:

Toto je koniec tretej fázy. Vy ste prvý človek, ktorému som to povedal, ozrejmil vo videu.”

Spider-Man, nie Thanos

Áno, je to tak. Tretiu fázu naozaj neukončí Avengers: Endgame, ako sme si doteraz mysleli, ale ďalší film v poradí. Spider-Man: Ďaleko od domova vyjde zhruba len tri mesiace po mega očakávanej tímovke, a práve naňho spadne úloha zauzliť tretiu fázu a navnadiť nás na začiatok štvrtej, informuje portál comicbook.com.

Samozrejme, nový Spider-Man je medzi fanúšikmi očakávaným pokračovaním, ktoré nám toho ukáže naozaj veľa. Ako vieme už dlhšie, príbeh nám predstaví ikonického komiksového záporáka a veľké hrozby pre Zem, s ktorými bude musieť Peter Parker bojovať. Nové prehlásenie prezidenta Marvelu mu však dáva ešte väčšiu váhu. Keďže má ukončiť tretiu fázu, musí nám zároveň predstaviť niečo, čo bude súvisieť s tou nasledujúcou – čo by to len tak mohlo byť?

Už dlhšie vieme, že v Avengers: Endgame spoznáme ešte väčšiu hrozbu, akou je Thanos.Spolu s tým, že ide o vyvrcholenie “Infinity ságy,” sa teda zdá tento krok nelogický. Samotná väčšia hrozba, o ktorej je reč, by však mohla byť hlavným predmetom filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. V ňom sa totižto ukážu takzvaní Elementals, teda nesmierne silní záporáci, ktorí dokážu ovládať elementy vody, ohňa, zeme a vetra.

“Sústredíme sa na pokračovanie vpred. Nepoviem vám nič o tom, čo bude po Avengers: Endgame alebo Spider-Man: Ďaleko od domova, no prichádza množstvo vecí,” dodal Kevin Feige.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú