Predošlú verziu tohto konceptu sme mohli vidieť ešte v minulom roku, no tentokrát Audi mierne upravilo dizajn. Pohonné ústrojenstvo sa od predošlého modelu nelíši a navyše, neostane len v tomto návrhu. Podľa šéfa automobilky si pohon s dvomi elektromotormi o výkone 225 kW prevezme z konceptu Q4 Sportback e-tron aj sériová verzia vozidla, informuje Electrek.

Kým predošlý koncept Q4 e-tron sa svojimi tvarmi a podobou ponášal skôr na veľkú Audi Q7, prepracovaná verzia Q4 Sportback e-tron dostala výraznejšie línie, o čosi agresívnejšie tvary a upravené rozmery karosérie.

Nová predstava automobilky z Ingolstadtu je tak o 1 cm dlhšia a o 1 cm nižšia. Zmeny sa však dotkli najmä dizajnu a aj to len v určitých oblastiach.

Vylepšený koncept, u ktorého sa inšpiruje aj sériová verzia

Predná maska ostala takmer do detailu zachovaná, rovnako ako veľké 22″ kolesá a ďalšie prvky z predošlého konceptu. K zásadnej zmene došlo najmä v zadnej časti. Strecha po novom padá smerom dozadu pod výraznejším uhlom a plynulo prechádza do kufrových dverí, ktoré nesú difúzor nie na vrchu, ale tentokrát tesne nad svetlami. Navyše, veľa z toho uvidíme aj priamo na cestách.

Zobraziť celú galériu (13)
Audi Q4 e-tron koncept 2019 vľavo vs. Audi Q4 Sportback e-tron koncept 2020 vpravo. Zdroj: Audi

Šéf Audi totiž potvrdil, že množstvo prvkov z tohto konceptu dostane sériová verzia, ktorá si prevezme aj samotný pohon. Ten tvorí už spomínaná dvojica elektromobilov s výkonom 225 kW, ktoré spolu dokážu tento koncept rozbehnúť z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy. Automobilka ale avizuje, že maximálna rýchlosť bude obmedzená na 180 km/h.

Všetko potom poháňa 82 kWh batéria, ktorá na jedno nabitie zvládne cestu dlhú až 450 km podľa WLTP štandardu. Verzia s dvomi motormi má patriť k vyššej prémiovej ponuke, no pre menej náročných si Audi pripraví aj model s jediným elektromotorom, ktorý bude môcť predávať za ešte nižšiu cenu.

Nenechaj si ujsť
Toto je ďalší koncept elektromobilu, ktorý vyráža dych. Dojazd viac ako 800 km a interiér ako vo vesmírnej rakete

Cenou môže mnohých prekvapiť

Práve cena ma prilákať mnohých vodičov. Počas predstavenia nového konceptu Q4 Sportback e-tron totiž Audi prezradilo, že s cenou chce v ponuke začať nižšie ako na 40 000 €. Je teda možné, že práve táto Q4-ka v elektrike bude hlavným lákadlom značky. Do sériovej výroby sa má pritom dostať už v budúcom roku, informuje Engadget.

Ak navyše uvidíme sériovku v takejto alebo veľmi podobnej verzii, Audi má vyhraté. S prijateľnou cenou a spomínanými atribútmi môže osloviť nejedného vodiča, ktorý by si mohol miesto Tesly Model Y alebo Fordu Mustang Mach-E vybrať práve Q4 Sportback e-tron.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom