Priekopníkom v oblasti elektromobilov je bez akýchkoľvek pochýb Tesla. Postupne sa však do elektromobility púšťajú aj nové firmy, ktoré predstavujú vskutku zaujímavé koncepty svojich vozidiel. O téme informuje Insideevs.

Jedným z nich je napríklad aj elektromobil Lucid Air, o ktorom sme písali v tomto článku. Za týmto projektom stojí bývalý šéfkonštruktér Tesly, ktorý sľubuje, že jeho vozidlo bude vlastnosťami oveľa lepšie ako Model S. Najnovšie ale predstavila koncept elektromobilu aj spoločnosť Weltmeister, ktorá vsadila hlavne na zaujímavý dizajn.

Maven, ako sa model nazýva, pripomína na prvý pohľad iný elektromobil Jaguar I-Pace, no v skutočnosti ide o sedan. Zadná časť vozidla zaujme najmä z dôvodu zaujímavého usporiadania LED svetiel. Predná časť naopak pôsobí agresívne, čo môže predznamenať výkonné parametre. Informácie o výkone či kapacite batérie však zatiaľ známe nie sú.

Pre celé vozidlo platí fakt, že konštruktérom sa podarilo dosiahnuť koeficient odporu vzduchu na úrovni 0,23, čo by malo znamenať ešte lepšie jazdné vlastnosti. K tomuto číslu pomohla najmä špeciálne spracovaná strecha, dynamická zadná časť a špeciálne aerodynamické kolesá. Zaujímavý je v tomto prípade aj interiér, ktorý pripomína kokpit vesmírnej lode. K dispozícii bude dokonca 5G pripojenie na internet.

Čo sa týka ďalších špecifikácií, spoločnosť sľubuje, že vozidlo bude schopné prejsť na jedno nabitie až 800 kilometrov a disponuje aj autonómnym riadením úrovne 4, informuje Insideevs.

Zaujímavosťou je, že prístrojová doska neobsahuje žiadne fyzické tlačidlá a pôsobí maximálne čisto, bez akýchkoľvek rušivých elementov. Spoločnosť hovorí, že Maven predstavuje novú éru inteligentného kokpitu, nakoľko rôzne prvky sa budú ovládať prostredníctvom hlasových príkazov, gestami či biometrickým overením, informuje Electricvehicleweb.

Z obrázkov vyplýva aj to, že elektromobil bude schopný monitorovať zdravie vodiča alebo dokonca aj všetkých pasažierov. K dispozícii je totiž obrazovka, na ktorej sa zobrazuje srdcový tep, teplota a rôzne ďalšie merania.

Koncept bol predstavený na podujatí s názvom Imagine Day. Predstavitelia spoločnosti Weltmeister sľubujú, že do sériovej výroby by sa malo vozidlo dostať v priebehu roku 2021. Zatiaľ však nie sú známe ani prípadné ceny a ako to už pri konceptoch býva, aj rok uvedenia na trh musíme brať s rezervou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom