Audi predstavilo koncept Q4 e-tron na autosalóne v Ženeve ešte minulý rok a potvrdilo, že produkčný model predstavia koncom roku 2020. Podľa najnovších správ má cena elektrického SUV začínať už od 45 000 dolárov (približne 41 000 €), píše Electrek.

Možno sa ti zdá, že s elektrickými SUV sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Tento krok je ale vo svojej podstate veľmi logický, keďže v dnešnej dobe sa čím ďalej, tým viac ľudí pri výbere auta rozhoduje pre väčšie kompaktnejšie SUV a automobilky sa kvôli zvyšujúcemu tlaku na ochranu životného prostredia musia pustiť do výroby a predaja elektromobilov. Tieto dva dôvody tak spôsobujú čoraz väčšiu ponuku elektrických SUV.

Mercedes EQC, pripravovaný Volkswagen ID.4, Škoda Enyaq, Tesla Model Y či prvé SUV od Audi, model e-tron. To sú jedny z množstva, či už aktuálnych, alebo pripravovaných elektrických SUV. Audi sa však rozhodlo pre ešte jedno elektrické SUV, trochu menšie a lacnejšie.

Q4 e-tron je prvým modelom Audi, ktoré bude založené na novej platforme MEB, takže sa očakáva, že bude „konkurentom“ pre už spomenuté koncernové vozidlá Enyaq a ID.4, rovnako založené na platforme MEB.

Portál Car and driver píše, že na tejto platforme má do roku 2022 stáť až 27 rôznych modelov predávaných všetkými štyrmi značkami koncernu.

Pokiaľ ide o dizajn nového Q4 e-tron, je možné vidieť istú podobnosť s modelom e-tron. Q4 e-tron je menšie a malo by byť konkurentom najmä v rozvíjajúcom sa segmente menších SUV, no najväčší rozdiel je v cene. Kým e-tron začínal na sume 64 000 €, očakávaná cenovka Q4 e-tron sa zastaví v základnej výbave niekde na čiastke okolo 41 000 €.

Kľúčové parametre Audi Q4 e-tron
  • Dĺžka: 4,59 m
  • Šírka: 1,90 m
  • Výška: 1,61 m
  • Výkon: 225 kW (pohon 4×4)
  • Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 6,3 s
  • 82 kWh batéria
  • Dojazd viac ako 450 km

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom