Na YouTube sa objavilo video, ktoré zachytilo pripravovaný elektrický automobil Tesla Model Y počas jazdy pozdĺž zálivu San Francisco Bay. Jazda popri Tesle Model 3 nám poskytla výbornú príležitosť pre porovnanie oboch automobilov.

Hustejšia premávka elektrických automobilov značky Tesla v oblasti San José a zálivu San Francisco Bay nie je nič výnimočné. Predsa len, táto oblasť sa pýši jedným z najvyšších zastúpení vlastníkov automobilov Tesla. Možno aj to je dôvod, prečo bola, práve v tejto oblasti, zachytená na video očakávaná Tesla Model Y, ktorej príchod na trh sa očakáva už v lete roku 2020.

Model Y bude väčší a masívnejší

Video z dash kamery, na ktoré upozornil portál Electrek, zobrazuje pravdepodobne prototyp vo farbe „Midnight Silver“. Vidieť tiež môžeme nové, športovo ladené kolesá Power Sports, ktoré sme už mohli vidieť o niečo skôr. Hoci ide stále o prototyp, už teraz nám tieto zábery môžu naznačiť, čo novinka prinesie na trh a pre akú cieľovú skupinu zákazníkov bude určená.

Na spomínanom videu jazdí Model Y istú chvíľu popri Modeli 3. Práve s týmto modelom by mala novinka zdieľať rovnakú platformu a podľa niektorých informácií až 75 % súčiastok. Už na prvý pohľad ale môžeme vidieť, že Model Y je až prekvapivo vysoký. Výšku potvrdzuje aj prejazd okolo SUV vozidiel ako BMW X5 či Mazda CX-5.

Na základe týchto záberov tak môžeme usúdiť, že Model Y bude určený pre zákazníkov, ktorí by chceli vozidlo vychádzajúce z Modelu 3 a z jeho cenovky, no zároveň túžia po masívnejšom aute pôsobiacom drahším dojmom, podobným Modelu X. Odhliadnuc od videa, Model Y sa na cestách objavuje čoraz častejšie, čo môže naznačovať skorší príchod na trh.

Príchod na trh počas leta 2020 by mohol byť reálny

Podobne tomu bolo v prípade Modelu 3, ktorý sa stále častejšie ukazoval na cestách približne rok pred masívnym nasadením do výroby a uvedením na trh. Model Y bol predstavený ešte v marci tohto roka s plánovaným uvedením na trh počas jesene roku 2020. Po výborných výsledkoch automobilky v treťom štvrťroku ale prišla informácia, že Tesla chce Model Y dostať na trh už v lete 2020. Spolu s častejším výskytom automobilu na cestách by sa tento cieľ mohol zdať skutočne reálny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom