Séria Assasin’s Creed je na trhu už 13 rokov a medzi hráčmi patrí do osvedčených klasík od štúdia Ubisoft. To s jej najnovším dielom Valhalla trafilo do čierneho, minimálne čo sa týka predajov. Hra totiž počas prvého týždňa zaznamenala najlepšie predaje zo všetkých dielov a zároveň sa stala najpredávanejším titulom štúdia na PC, upozornil portál GamesRadar.

Valhalla je najúspešnejší Assasin’s Creed

Štúdio Ubisoft naďalej neprestáva ukazovať, že na hernom trhu patrí medzi osvedčené stálice. Najnovší diel známej série Assasin’s Creed Valhalla sa totiž počas prvého týždňa stal najpredávanejším titulom zo série na všetkých platformách a zároveň najpredávanejšou hrou Ubisoftu na PC.

Za týmito štatistikami stojí pochopiteľne aj niekoľko poľahčujúcich okolností, ako napríklad to, že titul bol uvedený na trh v rovnakom týždni ako nové konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X. Čo sa však predajov na PC týka, tu si Ubisoft pochvalu rozhodne zaslúži.

„Skutočne nás tešia nadšené reakcie hráčov a chceli by sme sa poďakovať fanúšikom za ich neuveriteľnú podporu. Uviesť túto hru na trh počas globálnej pandémie bolo veľkou skúškou našich predajných tímov a je skvelé vidieť, že si hráči nový Assasin’s Creed užívajú,“ uviedol šéf vývoja Assassin’s Creed Valhalla Julien Laferrière. 

Ubisoft zároveň poskytlo aj niekoľko zaujímavých faktov o aktivite hráčov v titule Valhalla. Vikingovia na všetkých platformách prešli v hre už viac ako 4 milióny kilometrov, dostali sa do 55 miliónov budov a vyhrali 3,5 milióna hier s kockami či 1,8 milióna hier v pití.

Pre štúdio je však famózny štart nového Assasin’s Creed dôležitý aj preto, lebo nedávno odložilo vydanie dvoch veľkých titulov, ktoré mali pôvodne vyjsť už v prvej polovici budúceho roka. Zahrať si Assasin’s Creed Valhalla sme mali možnosť aj my a o tom, či si titul naozaj také vysoké čísla zaslúži, si môžeš prečítať v našej podrobnej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP