Počas celého roka sa o prvenstvo najviac hodnotnej spoločnosti sveta bili dvaja giganti – Apple a Amazon. Ich hodnoty počas roka dosahovali obrovské čísla, no záver roka patril Microsoftu.

Analytici od začiatku roka predpokladali, že súboj o spoločnosť s najvyššou trhovou hodnotou bude prebiehať výhradne medzi americkými technologickými gigantmi. Tieto dve spoločnosti sa bili o prvenstvo počas celého roka a bolo takmer isté, že obom sa podarí prelomiť biliónovú hranicu. Kalifornskému Apple sa to podarilo 2. augusta a spoločnosť Amazon dosiahla biliónovú hodnotu zhruba o mesiac na to.

To sú však čísla dosiahnuté na prelome tretieho a štvrtého kvartálu 2018. Ku konca roka išla hodnota oboch spoločností rapídne dole. Trhová hodnota Apple ku koncu roka dosiahla sumu 646.1 miliárd eur, hodnota Amazonu klesla na 640.5 miliárd eur. Na prvé miesto sa vyšvihol z nenazdajky Microsoft, ktorého aktuálna trhová hodnota je 680.7 miliárd eur. Za tento úspech zrejme môže uvedenie na trh veľmi populárnych zariadení ako Surface Pro 6 alebo tablet Surface Go.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom