Nové iPhony sú tu už niekoľko dní a aj keď ešte prví zákazníci na svoje zariadenia stále čakajú, spoločnosť Apple na svojich stránkach už zverejnila cenu prípadného servisu.

Nové smartfóny Apple okrem iného prekvapili aj pomerne vysokou cenovkou. Najvyššia konfigurácia bude stáť na Slovensku viac než 1600 eur, čo je doteraz rekordnou sumou pri zariadení, ktoré je bežne dostupné pre každého. Samozrejme tak drahé zariadenie nebude lacné v prípade opráv, čo ale platí v takmer každom segmente a nie len tom mobilnom.

Keď chceš opicu, musíš mať aj na banány

Aj v tomto prípade však platí pravidlo napísané vyššie. Ak si zákazník zakúpi tak drahé zariadenie, musí zároveň počítať aj s prípadnou nákladnejšou opravou. iPhony majú navyše OLED panel, čo je jeden z najdrahších displejov na trhu a v súčasnosti ho pre Apple vyrába len Samsung, ktorý si tak môže diktovať vlastné sumy zaň. Veľmi blízko však má byť nová dohoda s LG. V tabuľke nižšie si môžeš prezrieť, koľko stojí oprava displeja a taktiež cenu za iné poškodenie. O aké poškodenie konkrétne ide nie je známe, ide však o také, ktoré nie sú obmedzené len na displej telefónu.

Model iPhone Xs iPhone Xs Max
Výmena displeja 311,30 € 361,30 €
Iné poškodenie 591,30 € 641,30 €
Výmena displeja s AppleCare+ 29 € 29 €
Iné poškodenie s AppleCare+ 99 € 99 €
Výmena batérie v záruke/s AppleCare+ 0 € 0 €
Výmena batérie mimo záruky 69 € 69 €

Prečítaj si tiež
iPhone X trápi vážny problém a oprava sa odhaduje na stovky eur

Ako môžeš vidieť, v prípade smartfónov Apple sa oplatí priplatiť niekoľko desiatok eur za službu AppleCare+, ktorá ponúka až 2x výmenu displeja pri jeho poškodení. A to je ponuka, ktorá sa rozhodne neodmieta. Má to však háčik. Táto služba nie je oficiálne dostupná na našom území, čo je veľká škoda. Aj keď existujú spôsoby, ako si ju aktivovať prostredníctvom tretích strán. Ušetriť tak môžeš aj niekoľko stoviek eur. Podobnú službu by sme určite privítali aj u ostatných výrobcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom