Kým u nás sa už mnohí pripravujú na zmenu letného času na zimný, na opačnom konci pologule už Austrálčania čakajú na decembrový príchod leta. Zmena času je aj u nich spôsobom ako získať posunutím hodinovej ručičky viac slnečných lúčov, čo však nemusí vyhovovať každému zariadeniu. V dôsledku automatického posunu času sa v Austrálii dostávajú nové hodinky Apple Watch Series 4 do bootovacích slučiek, ktoré zabraňujú spusteniu systému.

Austrálski majitelia nedávno predstavených inteligentných hodiniek od Apple zaznamenali pri zmene času chybu, ktorá výrazne ovplyvnila fungovanie systému. Ten sa kvôli posunutej hodinovej ručičke dostal do bootovacej slučky, čoho príčinou má byť problém v infografe o aktivitách. Táto funkcia sleduje každú hodinu spálené kalórie či tréningový čas svojho majiteľa počas celého dňa. Práve zmena v čase a chýbajúca hodina pri prechode na letný čas mala systém zmiasť.

Nešťastný problém s časom potrápil aj Apple Watch Series 4

Podľa posledných informácií sa však táto chyba odstráni po zmene dátumu, o čom informoval portál 9to5Mac. Nečakané a samovoľné reštartovanie hodiniek spôsobilo mnohým používateľom vrásky na čele. Napriek tomu, že sa problém zdá sa odstránil, Apple by mal zapracovať na opravnej aktualizácii, ktorá by tejto chybe v budúcnosti zabránila. Nikoho by totiž nepotešilo, ak by sa pri každej zmene času jeho inteligentné Apple Watch Series 4 dostali do problémov.

Zobraziť celú galériu (0)
Stéphane High-Tech/Twitter ‏

Nenechaj si ujsť
Hodinky Apple Watch Series 4 sú výkonnejšie než 3-ročný iPhone

Európskych používateľov týchto hodiniek čaká prechod na zimný čas počas poslednej októbrovej nedele, teda 28. októbra a obyvatelia USA môžu zmenu čakať 4. novembra. Apple tak má stále chvíľu, aby tento neduh napravil, pokým nepostihne aj väčšie trhy než je Austrália. Takýto prípad však nie je u zariadení spoločnosti ojedinelý. Už v minulosti sme sa mohli stretnúť s problémom, ktorý sa u iPhonov vyskytol pri prechode na dátum 2. decembra a spôsobil pád systému.

Chyba sa môže vyskytnúť aj u nás

V prípade, ak spoločnosť nestihne vydať opravnú aktualizáciu do 28. októbra a Apple Watch Series 4 postihne tento problém aj v Európe, neodporúčame pri bootovacej slučke pripájať hodinky do nabíjačky. To by totiž batérii nemuselo prospieť. Lepším spôsobom je v tomto prípade nechať akumulátor, aby sa úplne vybil a zmena dátumu by mala všetko napraviť rovnako ako v Austrálii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú