Apple predstavil bezdrôtovú nabíjačku MagSafe počas premiéry nových iPhonov 12, no avizoval aj príchod duálnej verzie. Teraz sa ukázala v prvom videu. Nová nabíjačka MagSafe Duo bude stáť viac ako 3-krát toľko, čo bežný MagSafe, no svojim vyhotovením môže používateľom dávať väčší zmysel pri každodennom používaní, informuje 9to5Mac.

Bezdrôtová nabíjačka MagSafe zožala po predstavení veľké množstvo kritiky. Pre mnohých používateľov nemusí byť tento nabíjací „puk“ pre iPhony dostatočnou náhradou za doterajšie káblové nabíjanie práve kvôli spojeniu s magnetmi.

Tradičné bezdrôtové nabíjačky nevytvárajú so smartfónom žiadny trvalý kontakt a zariadenie je v prípade potreby možné jednoducho zdvihnúť aj bez toho, aby bol k nemu prichytený kábel. To ale nie je prípad nového MagSafe nabíjania, ktoré aj po zdvihnutí niektorého z iPhonov 12 ostane prichytené ku zadnej stene.

Ďalšie články:

Apple začne predávať „dvojitý“ MagSafe. Prekvapí najmä cenou

Náhradou pre kontroverznú nabíjačku má byť ďalšia, tentokrát duálna nabíjačka označená ako MagSafe Duo. Apple ju už zaradil do ponuky, no stále nie je známy dátum spustenia predaja. Svojim fungovaním však bude pre mnohých vyhovujúcejšou alternatívou ako obyčajný MagSafe. Nanešťastie sa to odrazí aj na výslednej cene.

Kým obyčajný „puk“ od Apple stojí u nás 45 €, cena nového MagSafe Duo bude vyše 3-násobná. Za bezdrôtovú nabíjačku (bez adaptéra v balení) totiž zákazník zaplatí podľa oficiálnej európskej ceny 149 €. Svojim vyhotovením však bude táto duálna nabíjačka schopná nabiť iPhone a hodinky Apple Watch súčasne pri využití magnetického spojenia so zariadeniami.

Poskytne komfortnejšie bezdrôtové nabíjanie

Jednoduché priloženie hodiniek a smartfónu k nabíjačke a následne bezproblémové odpojenie by malo byť omnoho pohodlnejšie, ako neustále manuálne odpájanie obyčajného MagSafe od zadnej steny iPhonov 12. Otázne sú však v prípade MagSafe Duo špecifikácie a vlastnosti.

Pre využitie plného nabíjacieho výkonu ale bude opäť potrebný aspoň 20 W adaptér s podporou PD (Power Delivery), ktorý si musí zákazník zakúpiť osobitne. Oficiálny Apple adaptér u nás stojí 25 €. Na rozdiel od prvého MagSafe nabíjania bude mať duálna nabíjačka možnosť odpojenia kábla USB-C na Lightning.

Pri prenášaní bude možné konštrukciu zložiť ako knihu. MagSafe Duo má byť dostupný len v bielej verzii, no pomocou neho bude možné nabíjať aj staršie iPhony či iné smartfóny s podporou Qi štandardu. Otázny je ale opäť výkon, ktorý v takomto prípade duálny MagSafe poskytne. Nuž, neostáva zrejme nič iné, iba sa nechať prekvapiť, s akým kontroverzným rozhodnutím opäť Apple vyrukuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom