To, o čom sa donedávna len špekulovalo, bolo dnes potvrdené pre reportéra televízie CNBC. Spoločnosť Apple včera potvrdila, že používa serverové riešenie od Google pre hosting služby iCloud.

Dôkaz, že je tomu skutočne tak, bol vystopovaný v jednom z posledných bezpečnostných dokumentov operačného systému iOS, ktorý je dostupný pre každého na stránke Apple. Dokument jasne uvádza, že spoločnosť uchováva zašifrované časti používateľských údajov na serveroch Google. Dáta ale neobsahujú informácie, ktoré by mohli viesť k identifikácií iCloud používateľa. Okrem serverov Google sa zdá, že Apple používa na hosting iCloud aj cloudovú službu od Amazonu.

V minulosti spolupracoval Apple aj s Microsoftom

V predchádzajúcich verziách bezpečnostného dokumentu bolo uvedené, že dáta používateľov boli uložené na serveroch od firiem Amazon a Microsoft. Pre spoločnosť Google je táto zmena prínosná, keďže so spomínanými spoločnosťami vedie aj v cloudových riešeniach konkurenčný boj. Ako sa ďalej v správe uvádza, nie je žiadna vedomosť o tom, žeby Apple využíval aj iné služby od Google. Precedens je však daný, veľkí rivali, akými títo dvaja giganti bezpochyby sú, našli aspoň na tomto poli spoločnú reč.

Nenechaj si ujsť
Dlhoočakávané zariadenie od Apple príde v marci

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom