Apple čoskoro na trh pustí aj duálnu verziu známeho MagSafe nabíjania, ktorá simultánne nabije iPhone aj hodinky Apple Watch, avšak s istým obmedzením. MagSafe Duo totiž poskytne nižší nabíjací výkon pre iPhone 12, no za viac ako 3-násobok ceny klasickej nabíjačky, informuje Gizmochina.

Nové bezdrôtové nabíjanie MagSafe v podaní Applu stihlo zožať od svojho predstavenia množstvo kritiky, ktorá cielila nielen na magnetické spojenie s novými iPhonmi 12, ale aj na bizarné obmedzenia nabíjačky.

Hoci podporuje Qi štandard, s plným výkonom 15 W je pomocou MagSafe možné nabíjať len najnovšie iPhony, teda pokiaľ nejde o iPhone 12 mini.

Ten má toto nabíjanie obmedzené na 12 W. Maximálny výkon pri tejto bezdrôtovej nabíjačke je však využitý za predpokladu, že je kábel pripojený k 20 W adaptéru.

S inou nabíjačkou nedosiahne MagSafe plný výkon. Navyše, pokiaľ je pri nabíjaní k iPhonom 12 pripojené káblové príslušenstvo, výkon sa obmedzí na 7,5 W. Apple však prišiel s ďalším, na pohľad komfortnejším riešením pre bezdrôtové nabíjanie.

Apple bude predávať drahšiu verziu MagSafe nabíjania s nižším výkonom

Pripravuje priniesť na trhu duálnu verziu MagSafe, ktorá pomocou magnetov prichytí a následne bezdrôtovo nabije naraz hodinky Apple Watch aj najnovšie iPhony 12.

To by ale nebol Apple, ak by tu nepridal absurdné obmedzenie. MagSafe Duo, ako sa bude toto príslušenstvo menovať, totiž poskytne najvyšší nabíjací výkon 14 W, teda ešte o 1 W menej ako klasický „single“ MagSafe.

Tieto informácie priniesol Mark Gurman z časopisu Bloomberg. Ako však informoval, maximálnych 14 W bude možné využiť len v prípade, ak bude nabíjačka napájaná aspoň 27 W adaptérom, ktorý ale Apple nepredáva.

Výkonom má k nemu najbližšie 30 W adaptér pre MacBooky, ktorý u nás stojí 55 €. Pokiaľ používateľ využije 20 W adaptér, dostane najvyšší výkon len 11 W, čo je oproti 15 W MagSafe „puku“ výrazný rozdiel. Za tento adaptér si ale musí zaplatiť ďalších 25 €.

Čerešničkou na torte je však cena takéhoto bezdrôtového nabíjania. Zatiaľ čo u nás stojí obyčajný MagSafe 45 €, nový MagSafe Duo má stáť podľa oficiálnej ceny Applu až 149 €, teda viac ako 3-násobok ceny.

Menej je síce niekedy viac, no pri tak drahom príslušenstve to rozhodne neplatí. Ostáva však otázne, ako Apple tieto vlastnosti predraženej duálnej nabíjačky zdôvodní. Teda, ak vôbec nejaké vysvetlenie poskytne.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom