Aj keď je Apple americká firma, väčšina ich výrobkov je vyrábaná v Číne. Najnovšie však niektorí zákazníci na nabíjacích púzdrach AirPods objavili nápis „Assembled in Vietnam“, informuje The Verge.

Zdá sa, že Apple už skôr tušil, že obchodná vojna medzi USA a Čínou sa nebude uberať dobrým smerom. Práve naopak, spor sa začína stále viac zamotávať a americký prezident Donald Trump čoraz častejšie sankcionuje Huawei a Čína sa rozhodla odpovedať vlastným zoznamom „nespoľahlivých firiem“. Apple zvažoval presunutie časti svojej výroby do Vietnamu kvôli obchodnej vojne ešte minulý rok v júli.

Mnohí používatelia totiž podľa viacerých správ na Twitteri či na fórach MacRumors začali hovoriť o nápise s informáciou o mieste výroby na nabíjacích púzdrach AirPods Pro. Doteraz bol bežným nápis „Assembly in China“, v poslednej dobe si však stále viac ľudí všimlo informáciu o výrobe vo Vietname.

Dôvodom však nemusí byť len obchodná vojna, no stále je v hre aj pandémia koronavírusu. Americký gigant už vo februári vydal zriedkavú poznámku pre investorov, že celosvetová ponuka iPhonov bola „dočasne obmedzená“, pretože počet ich výrobných partnerov v Číne sa v období prepuknutia koronavírusu znížil.

Nenechaj si ujsť
Cena ako smartfóny a sci-fi funkcie. Unikli detaily o okuliaroch Apple s rozšírenou realitou

Apple sa okrem toho snaží už dlhý čas, aby v ich dodávateľskom reťazci bolo široké spektrum krajín a aj preto je presun výroby AirPods do Vietnamu pre spoločnosť významný krok. Vo Vietname sa údajne už pred rokom pokúšali spustiť pravidelnú výrobu AirPods, avšak podľa MacRumors sa ich výroba začala až tento rok v marci.

Presun výroby do Vietnamu však nemal zahŕňať slúchadlá AirPods Pro, no po informáciách na púzdrach je jasné, že výroba slúchadiel vo Vietname predsa len začala. Zatiaľ nie je jasné, aké percento AirPods Pro sa vyrába alebo bude vyrábať vo Vietname alebo či Apple dokonca plánuje presunúť celú výrobu svojich produktov mimo Číny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom