Zariadenia s logom tejto kalifornskej spoločnosti nie sú vždy práve najlacnejšie a mnohí zákazníci sa tak po zhliadnutí cenovky radšej obracajú na iných výrobcov. Apple prevádzkuje aj málo známy obchod, v ktorom nájdeme desiatky jeho produktov po repase, na čo prihliadal pri určovaní ich cien.

Na oficiálnej stránke Apple zákazník nájde prezentácie nových produktov, ktoré si môže kúpiť priamo, alebo od vybraných predajcov. Práve na tomto webe ale existuje aj zákutie, o ktorom zrejme mnohí netušili. Spoločnosť totiž na predaj ponúka nielen zbrusu nové a nevybalené zariadenia, ale aj repasovanú elektroniku, ktorá nesie prijateľnejšie cenovky. V obchode „Refurbished Mac Store“ tak nájdeme nielen opravené MacBooky, ale aj tablety iPad, iPhony, iPody, hodinky Apple Watch, či box Apple TV a počítače iMac Pro. Všetky tieto kúsky pritom prešli repasom a dostali nemalé zľavy.

iPhone 7 (2016)

Repasovaný iPhone 7 je pre mnohých zákazníkov stále lacnejšou voľbou ako nový iPhone 8. V Refubrished Mac Store naň každý dostane zľavu, s ktorou môže tento iPhone 7 kúpiť už za necelých 440 €.

iPhone 7 Plus (2016)

Rovnako výhodný je v tomto obchode aj väčší súrodenec s prívlastkom „Plus“. Za tento iPhone 7 Plus po repase si Apple pýta 525 €.

MacBook Pro 13″ (2016, 2017)

Nenechaj si ujsť
Predajne Apple Store sú unikátom v technologickom svete. Apple má s nimi ďalšie plány pri rozširovaní

Zľavy ale zasiahli aj notebooky MacBook Pro s uhlopriečkou displeja 13″. Modely ponúkané v tomto obchode pochádzajú z rokov 2016 a 2017, no zákazník môže pri nich ušetriť najmenej 175 €.

MacBook Pro 15″ (2017)

Ani minuloročný MacBook Pro s 15″ displejom nie je vôbec na zahodenie, najmä ak prešiel repasom v rukách odborníkov. Za verziu z minulého roka s procesorom Intel Core i7 a 16 GB RAM môže záujemca ušetriť takmer 300 €.

MacBook (2017)

Cena nových MacBookov v obchodoch prekračuje hranicu aj 1 300 €, no to neplatí pri repasovaných kusoch. V obchode Refubrished Mac Store si takýto repasovaný notebook MacBook zákazník kúpi s 15 % zľavou aj za 965 €.

iPad Pro 9,7″ (2016)

Nenechaj si ujsť
Ďalšia bizarná lúpež v Apple Store. Zlodeji kradli priamo pred očami zákazníkov

Ani dvojročné iPady nemajú málo sily, aby zvládli náročné úlohy aj dnes. Používateľ si navyše užije aj krásny Retina displej a ušetrí aspoň 70 €.

iPad Pro 10,5″ (2017)

Apple stále predáva aj 10,5″ iPady Pro, ktoré mali premiéru v minulom roku. S výkonným procesorom A10X Fusion si každý užije dostatok výkonu tohto repasovaného kúsku už za 480 €.

Apple Watch (Series 1, Series 2, Series 3)

Inteligentné hodinky Apple Watch patria medzi špičku v segmente nositeľných zariadení. Neraz sa im dokonca podarilo používateľovi zachrániť svojou výbavou a funkciami život. Za prvú generáciu po repase si spoločnosť pýta o čosi menej ako 185 €. Druhá generácia týchto hodiniek v repasovanom stave vyjde po zľave na 412 € a za tretie pokolenie tohto smart doplnku záujemca zaplatí podľa výbavy cenu začínajúcu na 245 €.

Apple TV 4K

Nenechaj si ujsť
Apple chce pomôcť vývojárom aplikácií. Prizval ich na tajné stretnutie, aby im odhalil nový biznis model

Ušetriť zopár eur môže každý aj pri TV boxe Apple TV, ktorý hravo zvláda prehrávať obsah v 4K kvalite. Jeho základná verzia s 32 GB ROM v obchode Refubrished Mac Store stojí 113 € a za dvojnásobné úložisko repasovaného modelu chce spoločnosť zhruba o 10 € viac.

iMac Pro

Výkonný stolný počítač od Apple nie je vďaka svojim komponentom rozhodne lacnou záležitosťou. Pre tých, ktorí nechcú míňať plnú cenu za zbrusu nový kúsok má spoločnosť v ponuke aj repasovanú verziu iMac Pro s masívnou zľavou. Vďaka nej zákazník ušetrí až 660 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP