Predajcov v obchodoch Apple v Kalifornii v posledných týždňoch trápia zlodeji, ktorí z tamojších predajní už ukradli zariadenia za viac ako 40 000 €. Štvorica zlodejov naposledy v Apple Store vyčíňala minulý utorok, keď si z obchodu pred očami zákazníkov odniesli lup za viac ako 17 000 €.

Medzi ukradnutými Apple produktami boli predovšetkým notebooky MacBook Pro, tablety iPad Mini a nové iPhony. Ako naposledy, tak aj tentokrát neboli zlodeji ozbrojení a nemali na sebe žiadne masky. Do predajne vstúpili len s kapucňami na hlavách, pričom im ostatní zákazníci mohli vidieť do tváre.

Ukradli zariadenia za tisíce eur, no zákazník ich odfotil

Počas kradnutia však museli všetky zariadenia odtrhnúť od stola dostatočne silno, aby pretrhli ochranný kábel, ktorý ich držal pripevnené. Predošlý incident sa pritom odohral taktiež v Kalifornii, no miesto nákupného centra Roseville Galleria sa zlodeji vybrali do Fresna. Polícia tiež potvrdila, že aj vtedy išlo o štyroch mladých mužov v kapucniach, teniskách a bez zbrane.

Zobraziť celú galériu (1)
Roseville Police Department

Nenechaj si ujsť
Neprelomiteľná kryptopeňaženka Bitfi od McAfee bola za posledný mesiac hacknutá už dvakrát

Počas prvej lúpeže si zlodeji odniesli Apple produkty za takmer 24 000 €. Neopatrnosť zlodejov však nahráva do karát práve polícii, ktorá podľa fotografie ich tvárí môže jednoducho vypátrať dvoch z nich. Snímku vytvoril jeden zo zákazníkov, ktorý bol svedkom lúpeže a pri úteku sa snažil zlodejov odfotografovať, no nepostavil sa im do cesty.

Kradne sa aj virtuálne

Apple však v poslednom čase býva terčom zlodejov pomerne často. Nie každý zlodej musí totiž  kradnúť priamo v Apple Store. Mladík z Austrálie sa rozhodol, že nabúra servery spoločnosti a odcudzí z nich 90 GB dát, ktoré uložil do priečinka „hacky hack hack“. Aktuálne už je v rukách polície, ktorá ho uznala vinným, no zatiaľ nie je jasné, ako sa mu podarilo servery Apple napadnúť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú