banner-iphone-7Apple zažíva vcelku problematické obdobie, ktoré mu zabezpečili chybné batérie iPhonu 6S a najnovšie aj slabá výdrž nových MacBookov. Zdá sa ale, že spoločnosť pracuje na nových desktopoch, ktoré by mali znova pozdvihnúť jej mierne pošramotené meno.

Apple teda musí podstatne zapracovať na inovatívnych produktoch. Pripravuje preto nové desktopy, ktoré by mali byť pre giganta z Kalifornie strategické, ako sa k tomu vyjadril sám Tim Cook:

„Desktopové počítače sú pre našu spoločnosť veľmi dôležité, nakoľko do nich môžete dať oveľa viac výkonu, väčšie obrazovky, viac operačnej pamäte a oveľa väčšie úložisko. Sú to však dôvody, pre ktoré sú desktopy veľmi dôležité aj pre používateľov. Náš iMac s 5K Retina displejom je to najlepšie, čo sme doposiaľ vyrobili s najlepším displejom na svete. Niektorí si môžu myslieť, že sa desktopov chceme vzdať, no nie je to tak. Pripravujeme ďalšie, ešte lepšie a kvalitnejšie, nemusíte sa obávať.“

new-imaczdroj fotografie: Apple

Zatiaľ nie je úplne jasné, či Tim Cook odkazuje na líniu All-in-One desktopov, alebo mal na mysli nové Mac Mini a Mac Pro verzie. Nedostatok desktopov jednoznačne zákazníkom neprospieva. Model Mac Mini bol spoločnosťou vylepšovaný do roku 2012 a posledný upgrade prišiel pred dvoma rokmi. Verzia Mac Pro na tom tiež nie je o nič lepšie, pretože posledné vylepšenia jej výrobca dodal naposledy až pred tromi rokmi. Najviac sa stará o iMac, ktorý naposledy dostal 5K Retina displej v minuloročnej verzii.

macbook-pro-15-s-touchbarom-foto

Najnovší MacBook Pro

zdroj fotografie: Dgtle

Apple bude musieť  jednoznačne uistiť svojich zákazníkov, že ich desktopové počítače stále majú miesto na pracovných stoloch. Ak tak rýchlo neurobí, potom prichádza na rad Microsoft so svojou líniou Surface zariadení, ktoré by mohli desktopy od Apple nahradiť, čo by gigant iste nechcel.

TIP: Tech News: Microsoft hlási, že na Surface zariadenia prechádza oveľa viac používateľov Macov ako kedykoľvek predtým

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP