Po dlhom čakaní sme sa dočkali oficiálneho spustenia bezkontaktných platieb cez Apple Pay v stredu 26. júna, kedy službu pre svojich klientov sprístupnilo niekoľko vybraných bánk. K bankám podporujúcim Apple Pay na Slovensku sa dnes oficiálne pridáva Poštová banka a 365.bank, ktoré už sprístupnili platby iPhonmi a Apple Watch.

Mesiace špekulácií a rozličných informácií ohľadom príchodu tejto služby na Slovensko ukončilo jej oficiálne spustenie počas minulej stredy, odkedy ju môžu využívať klienti vybraných bánk. Medzi prvé banky s touto novinkou sa zaradila Slovenská sporiteľňa, J&T banka, Tatra banka, mBank a služby BoonMoneseRevolut a N26. Spustenie Apple Pay však neskôr avizovali ďalšie dve banky, ktoré službu oficiálne spustili práve dnes.

Zoznam bánk podporujúcich Apple Pay na Slovensku sa rozšíril

Poštová banka a 365.bank sprístupnili Apple Pay klientom v ranných hodinách. Bezkontaktné platby pomocou tejto služby odľahčujú klientov bánk od neustáleho nosenia kreditnej karty a prinášajú jednoduchšie platby v obchodoch iba priložením vybraného zariadenia. Bližšie informácie, vrátane návodu na nastavenie Apple Pay a zoznam podporovaných zariadení nájdeš v našom samostatnom článku.

❗SÚŤAŽ❗Príchod Apple Pay je čoskoro tu. 📱 Tipnite si, o koľko dní budete môcť s nami platiť hodinkami či iPhonom. Z…

Gepostet von Poštová banka am Mittwoch, 26. Juni 2019

Poštová banka pritom lákala klientov na spustenie služby aj prostredníctvom súťaže na Facebooku. 26. júna však Apple Pay potvrdila na facebookovej stránke aj banka 365.bank a tieto informácie pre FonTech.sk potvrdila aj PR manažérka banky, Linda Gáliková.

Ako „mobile first” banka vidíme práve v platbách mobilom veľký potenciál a rovnako to vidia aj naši klienti. Preto od dnešného dňa spúšťame službu Apple Pay, vďaka ktorej budú môcť platiť svojimi iPhonmi, ako aj hodinkami Apple Watch a ďalšími zariadeniami Apple,“ uvádza Marek Šupa, CEO 365.bank.

Apple Pay uľahčí našim klientom platenie v obchodoch aj vtedy, keď svoju peňaženku nechajú doma. Navyše, každá transakcia cez Apple Pay sa v prípade platby telefónom autorizuje cez Touch ID alebo Face ID, v závislosti od typu vášho iPhonu,“ informuje Lýdia Žáčková, hovorkyňa Poštovej banky.

Dnes so spoločnosťou Apple a Poštovou bankou spúšťame jedinečnú platobnú službu Apple Pay. Na Slovensku je vydaných viac ako 5 miliónov bezkontaktných platobných kariet a 97% platobných terminálov túto technológiu podporuje,“ informoval Luděk Slouka, riaditeľ rozvoja produktov a inovácií Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko.

Pripomeňme len, že bezkontaktné platby iPhonom a hodinkami Apple Watch boli ešte vo februári tohto roka spustené v susednom Česku a mnoho ľudí čakalo, že sa na Slovensko dostanú o pár týždňov neskôr. Nakoniec si však slovenskí klienti bánk počkali až niekoľko mesiacov, pokým Apple túto službu oficiálne spustil aj u nás.

Už budúci utorok 2. 7. budeme v plnej sile 💪📱⌚️

Gepostet von 365.bank am Mittwoch, 26. Juni 2019

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom