Za menej ako 2 týždne sa v Cupertine odohrá významná konferencia, počas ktorej Apple ukáže svoje najnovšie produkty. Takmer od minulého roka sa šepká aj o troch nových iPhonoch, ktoré reálne uvidíme už o pár dní. Pri vývoji nových smartfónov mal Apple staviť kartu na dizajn výročného iPhonu X a navyše im pridá aj dlho ospevovanú zlatú farbu. 

Oficiálne odhalenie sa bude konať už 12. septembra v divadle Steva Jobsa, kde hlavní predstavitelia Applu ukážu zariadenia, na ktorých za posledný rok spoločnosť pracovala. Premiéry sa dočkajú aj nové iPhony, ktoré ale neprídu v konfiguráciách, na aké sme boli zvyknutí doteraz. Dizajnéri spoločnosti konečne zakopú rámiky a miesto starého návrhu prinesú do trojice Apple smartfónov dizajn, ktorý poprvýkrát ukázal iPhone X.

Známy dizajn v novom prevedení

O tejto trojici noviniek sa na internete už dlho objavovali mnohé špekulácie. Najnovší únik však potvrdzuje očakávanú dizajnovú stránku týchto modelov. Tie do vienka dostanú aj prémiovú zlatú farbu, o ktorej sa prvé informácie objavili pred pár mesiacmi. Bezrámikový dizajn si tak nájde cestu do nástupcu iPhonu X, ktorý by mohol prísť s označením iPhone XS. Spolu s ním sa ale dočkáme aj väčšieho variantu s možným pomenovaním iPhone XS Plus. Kým v prvom prípade bude dominantou prednej steny 5,8″ displej, druhý model v sebe ponesie až 6,5″ obrazovku.

Nenechaj si ujsť
Trvalo to roky, no na iPhone zrejme skutočne príde podpora dvoch SIM. Nie všetci fanúšikovia sa však môžu tešiť

Rozdiel medzi touto dvojicou potvrdzuje aj odhalená fotografia z portálu 9to5Mac, ktorá prináša pohľad na tieto dva iPhony v zlatom prevedení. Práve táto farba má byť novinkou medzi farebnou škálou iPhonov, ktoré budú už čoskoro dostupné v ešte luxusnejšom kabáte.

Popri tejto prémiovej dvojici sa však dočkáme aj dostupnejšieho modelu iPhone 9, ktorý ale na fotografii chýba. Tento kúsok by mal dostať rovnaký dizajn, no Apple musel kvôli jeho nižšej cene urobiť zopár kompromisov vo výbave. Zabudnúť tak môžeme na duálny fotoaparát či iné vymoženosti, ktoré budú u drahších iPhonov samozrejmosťou.

Debutovať budú aj ďalšie novinky

Popri nových smartfónoch sa 12. septembra dočkáme aj premiéry inteligentných hodiniek Apple Watch Series 4. Tu však spoločnosť neskončí a svetu ukáže ešte vylepšené profesionálne tablety iPad Pro, ktoré dostanú ešte viac výkonu a pozmenený dizajn. Apple si tak pre svojich fanúšikov pripravuje skutočnú šou, ktorá prinesie do technologického sveta mnoho skvelých noviniek. Všetky detaily sa o nich dozvieme už onedlho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom