Zatiaľ čo mnohí čínski výrobcovia telefónov ukázali prvé modely s DualSIM funkcionalitou už pred rokmi, Apple sa vo svojich smartfónoch tejto výbave zďaleka vyhol. Situácia sa však po 10 rokoch od premiéry prvého iPhonu môže zmeniť. Dôkazom, že Apple má skutočne pripravovať iPhone s touto zásadnou zmenou, je tiež beta kód systému iOS 12, kde bola táto možnosť objavená len prednedávnom.

Telefóny a neskôr aj smartfóny s podporou dvoch kariet SIM stretávame na trhu už poriadne dlho. Všetko to, ako inak, začalo práve v Číne, kde si mnoho zákazníkov kupovalo modely, ktoré neboli blokované operátormi. Tým mohli využívať aj iné SIM karty a vyhnúť sa tak roamingu, ktorý bol v tej dobe poriadne drahý. Rovnaké pravidlo však platilo aj pre Európu, kde neboli tieto poplatky vôbec malé. Náplasťou na tento problém tak boli práve telefóny s dvoma SIM kartami, ktoré mohli striedať siete operátorov a vo vybraných oblastiach získať najlepšie pokrytie.

Apple zrejme dvom SIM kartám v jednom iPhone neodolá

V Európe a Číne populárne DualSIM telefóny a smartfóny však na západnej polovici zemegule príliš veľký úspech nezožali. Pokiaľ by teda Apple skutočne predstavil iPhone s touto výbavou konektivity, mohol by tým na domácom trhu nahnevať mnohých operátorov. Existuje šanca, že takýto smartfón je skutočne na rozvrhu spoločnosti, no môže sa stať exkluzivitou pre čínsky trh. Tam zákazníkom totižto takýto model naozaj chýba. Mohol by ním byť lacnejší 6,1″ iPhone s LCD displejom, ktorý by však na iné trhy nezavítal.

Zobraziť celú galériu (2)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Na Apple majú čakať zlaté časy. Stovky miliónov zákazníkov spravia kľúčové rozhodnutie

Podľa portálu Bloomberg zrejme nájdeme slot pre 2 SIM karty aj v 6,5″ iPhone s OLED obrazovkou. Špekulovalo sa aj o potenciáli Indie, no tu je Apple kvôli svojim drahým smartfónom skôr outsiderom, než vítaným predajcom. Nateraz tak môže spoločnosť veľké nádeje vkladať do Číny, kde jej však konkurencia poriadne zavarila. Apple totiž na tomto trhu stráca v poslednom období pevnú pôdu pod nohami. Mnohí tamojší zákazníci dávajú čoraz častejšie prednosť domácim výrobcom smartfónov.

Zobraziť celú galériu (2)
EverythingApplePro/YouTube

Xiaomi, Oppo, Vivo, ale aj taký Huawei už dlhé roky ponúkajú smartfóny s podporou dvoch SIM kariet, na čo si ich fanúšikovia rýchlo zvykli. Pre tento špecifický trh dokonca svoj Galaxy S9 prispôsobil do špeciálnych variantov aj Samsung. Apple to teda rozhodne nebude mať jednoduché. Bude náročné zaujať zákazníkov niečim, čo im jeho konkurenti ponúkajú už dlhé roky. Pre príchod DualSIM iPhonu do USA sú šance mizivé, no u tejto spoločnosti nie je nič isté. Všetko sa dozvieme až počas oficiálneho predstavenia nových Apple zariadení, ktoré sa nám ukážu už do 2 týždňov. Privítal by si na trhu iPhone s podporou dvoch SIM kariet?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom