Spoločnosť Apple to vo včerajších večerných hodinách rozbalila vo veľkom a predstavila skutočne úctyhodný počet zaujímavých produktov. Medzi ne sa bez pochýb zaraďuje aj nový iPad Pro, ktorý zaujme úžasnou výbavou, podareným dizajnom a tenkými rámikmi vôkol displeja.

Tento displej ponúka 10,5 alebo 12,9-palcovú uhlopriečku, pričom vyniká hneď vo viacerých smeroch. Má Retina technológiu a disponuje vynikajúcim maximálnym jasom až na úrovni 600 nitov, HDR technológiou, nádhernými farbami a obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Bežne pritom dnes vídame displeje, ktoré disponujú len polovičnou, a teda 60 Hz obnovovacou frekvenciou. Ak náhodou nevieš, čo tento údaj znamená, v skratke ide o počet obnovení zobrazovaného obsahu za jedinú sekundu. Podľa slov tohto amerického výrobcu sa takýto displej stará o rapídne zlepšenie plynulosti animácií a vlastne celkovej rýchlosti tabletu.

Apple iPad Pro 9.7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

ipad prozdroj fotografie: Apple

Nenechaj si ujsť
iMac Pro je najvýkonnejší počítač v histórii Apple. Má 18-jadrový procesor, 5K displej a neuveriteľnú grafickú silu

Apple však, našťastie, myslel aj na výdrž batérie, ktorá sa napriek použitiu zobrazovača náročného na energiu nezhorší, práve naopak. Obnovovacia frekvencia sa totiž mení za chodu podľa zobrazovaného obsahu. Novinka nezaujme iba displejom, ale aj zvyšnou hardvérovou výbavou. V útrobách hliníkovej konštrukcie tlčie nový 6-jadrový procesor Apple A10X Fusion, ktorý je doplnený o 12-jadrový grafický akcelerátor. Veľkosť RAM pamäte známa nie je. Naopak veľkosť interného úložiska známa je a dostupné budú hneď tri verzie.

ipad prozdroj fotografie: Apple

Prvá z nich dostane 64 GB, druhá 256 GB a tretia až 512 GB kapacitu. Okrem toho sa dostalo aj na kvalitné fotoaparáty. Ten predný disponuje 7 MPx a zadný 12 MPx rozlíšením. Veľkosť už spomínanej batérie známa nie je, no podľa výrobcu dokáže ponúknuť 10-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Spolu s týmto modelom bol predstavený aj vynovený stylus Apple Pencil, ktorého latencia bola znížená len na 20 ms. Okrem toho sme sa dočkali aj aktualizovania 12,9-palcovej verzie iPadu Pro, ktorá zdieľa výbavu so svojim menším súrodencom. Ceny začínajú na 649 dolároch (577 €) pre menší variant a 799 dolárov (710 €) pre ten väčší, pričom sa začnú dodávať budúci týždeň v oficiálnych Apple obchodoch a u autorizovaných predajcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú