Spoločnosť Apple dnes predstavila na svojej konferencii WWDC nový nadupaný iMac Pro.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Akou výbavou chce teda Kalifornská spoločnosť zaujať aj tých najnáročnejších používateľov? V prvom rade spomenieme z výbavy 27-palcový Retina displej s neuveriteľne jemným 5K rozlíšením. Po stránke výkonu ponúka nový iMac Pro procesory Intel Xeon s maximálne 18 jadrami a 22 Teraflopmi. Sekundovať mu môže až 4 TB SSD disk. Náročné hry zas majú na starosti celkom nové grafické karty AMD Radeon Vega so 16 GB (HBM2) pamäťou. Vďaka tejto monštruóznej výbave si prídu na svoje nielen nároční grafici, ale i hráči či nadšenci virtuálnej reality.

imac pro
zdroj fotografie: Apple

Nenechaj si ujsť
iOS 11 je tu! Malé inovácie tvoria úplne nový celok, ktorým ťa chce Apple zaujať

„Toto bude doposiaľ najrýchlejší a najvýkonnejší Mac, ktorý prvýkrát prináša do iMacu prvotriedne výpočtové systémy na úrovni pracovných staníc. Celý systém sme prerobili a navrhli úplne novú tepelnú architektúru, ktorá pojme mimoriadny výkon do elegantného a tichého iMacu, ktorý naši zákazníci milujú.“ – povedal John Ternus, viceprezident hardvérového inžinierstva spoločnosti Apple. Okrem toho, nový iMac Pro disponuje aj tromi Thunderbolt 3 (USB Type-C) portmi a 10 Gb Ethernet portom. Výrobca oficiálne oznámil aj začiatok predaja a cenovú politiku. Spustenie predaja je teda naplánované na december, pričom ceny budú začínať na úrovni 4999 dolárov (4440 €).

imac prozdroj fotografie: Apple

imac pro

zdroj fotografie: Apple

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
57%
Chcem to
14%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
14%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.